Roman Skamene popsal, proč (ne)obdivuje antirouškaře. Lubomír Volný to je vrchol hlouposti, míní

Roman Skamene podporuje vládu
Roman Skamene podporuje vládu
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 3. 2021

Už více než rok trvá epidemie koronaviru v Česku. V současné době je zaveden tzv. lockdown, který omezuje volný pohyb lidí mimo okres, ale od pondělí 22. března mohou vyrazit sportovat nebo jít na procházku v celém svém domovském okrese. Na epidemickou situaci a jednání vlády má jasný názor oblíbený herec Roman Skamene (66). "Očkování je jediná cesta, jak z toho ven. Hlavně nebrat ty koktejly z Ruska a Číny, to určitě ne," řekl pro ŽivotvČesku.cz. Také se vyjádřil k odpíračům roušek a nechvalně proslulému poslanci Lubomíru Volnému (47).

Po třech týdnech v lockdownu se situace v Česku podle dosavadních informací mírně zlepšuje, ale podle odborníků teď lidé neměli polevit a vládní opatření musí stále dodržovat. Pokud by došlo k náhlému rozvolnění, mohlo by to znamenat návrat zpátky ke katastrofickému scénáři.

Do 28. března platí nouzový stav a během pondělního dne bude vláda projednávat na svém zasedání žádost o prodloužení. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka je minimem 14 dní. Stav v zemi zůstává vážný a platná opatření a data ministerstva zdravotnicví jsou toho důkazem.

"Covid je choroba, která je velmi »kvalitní«, a tak se nedá. Samozřejmě očkování je určitě nejlepší systém, jak proti ní bojovat a nějak se bránit. Myslím se, že vláda dělá, co může. Opozice bude stále »kvičet«, protože se chce dostat dopředu. Je to jen záminka, jak se dostat k moci. Ať už jsou to Piráti, STAN nebo ODS. To jsou pouze štváči, kteří se snaží všechno ničit a ublížit vládě – tu naprosto podporuju, chápu její chování a to, co dělá. Představa, že by byl někdo z těch štváčů premiérem, ministrem zdravotnictvím nebo někým v podobné funkci, jak by se asi tvářil a co by dělal," řekl Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz s tím, že vyřešit epidemickou situaci, kdy koronavirus sužuje celou Evropu a potažmo svět, není vůbec lehké.

"Vláda nemůže mávnout proutkem a říct, že to rychle vyřeší. Covid je hrozivý a ještě ty další mutace... Myslím si, že nejsem jediný, kdo považuje očkování za cestu, jak z toho ven. Hlavně nebrat ty koktejly z Ruska a Číny, to určitě ne," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz herec, kterého diváci znají například z role majora Borovičky v Tankovém praporu režiséra Víta Olmera nebo postavu veksláka ve filmu Bony a klid a jeho pokračování.

Roman Skamene už je důchodcem a s manželkou bydlí na chalupě. Lidi, kteří žijí v bytovkách a panelácích, lituje.

"Já trávím čas na zahradě, můžu se procházet a vyrábět si nějaké věci, takže jsem na tom relativně dobře. Ve středověku byl mor a teď je to taky takový mor. Těch pár hlupáků, kteří záměrně nenosí roušky a srocují se na Václaváku – ty skutečně obdivuju (nadsázka), jak můžou žít s takovou hloupostí v mozku. V tom jediném mají můj obdiv. Ale hlupákovi nevysvětlíte, že je to hlupák. Pan Volný je jejich šéf – tam je to vrchol hlouposti," dodal Roman Skamene pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.