Roman Šmucler k výstavbě polní nemocnice v Letňanech: Při racionálním řízení je kapacita pražských nemocnic veliká, uvedl

Lékař Roman Šmucler
Lékař Roman Šmucler
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 10. 2020

Situace v Česku se začíná vyhrocovat. Během druhé říjnové středy testy v laboratořích prokázaly dosud nejvyšší rekordní číslo 9 544 nakažených lidí s covid-19. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil lékař Roman Šmucler (51), prezident České stomatologické komory, který mimo jiné uvedl, že nevidí zásadní problém v kapacitách nemocnic ani za aktuálního nárůstu nemocných.

Česku vládne epidemie koronaviru. Počet nakažených už překročil hranici 9 000 a ministr zdravotnictví Roman Prymula řeší výstavbu polních nemocnic s cílem navýšit kapacity lůžek pro nemocné. Stomatochirurg Roman Šmucler však věří tomu, že lékaři mají situaci pod kontrolou. "Já věřím doc. Balíkovi a ředitelům VFN a FNM, že to zvládají a zvládnou. Při racionálním řízení je kapacita pražských nemocnic veliká, nemluvě o možnosti využít hotely pro zdravé, leč ležící v nemocnici," řekl Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

Kvůli kritickému nárůstu nemocných s covid-19 se mluví také o velkém nedostatku zdravotnického personálu. Někteří zdravotníci jsou totiž sami nemocní nebo v karanténě a pacientů stále enormně přibývá. Jak by se dokázal Šmucler zapojit do lékařské pomoci kolegům v případě akutní potřeby posílit zdravotnický tým, odpovídá jasně.

"Myslím, že nejvíce jsem platný těmto pacientům jejich ošetřováním jako stomatochirurg. Pokud by ale chtěl doc. Balík (nestane se to), abych pod jeho vedením dělal interní medicínu, předepisoval Remdesivir, jistě nastoupím. Ale byla by to mezinárodní ostuda a úplné selhání našeho zdravotnictví," zhodnotil prezident České stomatologické komory pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.