Roman Šmucler: Pokud se zavřou školy, vznikne personální problém ve zdravotnictví

Lékař Roman Šmucler
Lékař Roman Šmucler
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Lékař Roman Šmucler upozorňuje, že možné zavírání prvního stupně základních škol může být velkým problémem. Takové opatření by totiž způsobilo velké personální komplikace v nemocnicích.

"Když se zavřou školy, tak je nutné si uvědomit, že řada lékařů, sester, ale i dalšího personálů má děti, které při uzavření škol musí někdo hlídat. Takže když mají štěstí a mají nějakou babičku, tak to dítě, které nebude chodit do školy, dají té babičce, která se doteď chránila a nebo s ním budou zůstat doma," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Šmucler, který v souvislosti s první vlnou epidemie seděl v Ústředním krizovém štábu.

Zavření prvního stupně základních škol a přechod na distanční výuku by mohlo způsobit problémy s nedostatkem personálu. "Pokud se tak stane, tak jiné řešení prostě není, než že část zdravotních služeb se zavře," dodal Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

V současnosti s platností od pondělí krajské nemocnice pozastavily zatím na 14 dní plánované operace a poskytují jen akutní péči. Ministr zdravotnictví Roman Prymula vystoupí v pondělí večer v televizích k aktuálnímu vývoji epidemie covidu-19 a představí nová opatření, mezi nimiž by mělo být i uzavření škol.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.