Roman Šmucler popsal stav po ochrnutí obličeje. Paréza po očkování mizí rychleji než ta běžná, hodnotí

Nextfoto
Lékař Roman Šmucler
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 6. 2021

V Česku probíhá již šestým měsícem očkování proti covidu-19, se kterým jsou spojeny mimo jiné také nežádoucí účinky. Prezident České stomatologické komory a lékař Roman Šmucler (51) využil možnosti nechat se naočkovat, ale po druhé dávce vakcíny se u něj objevila tzv. paréza, kvůli které mu ochrnula část obličeje. "V tuhle chvíli je to lepší. Čerpám ze své zkušenosti a zkušeností jiných pacientů, kteří ji v Čechách měli. Hlásí se mi a říkají, že paréza po očkování mizí rychleji než ta běžná – to je dobrá zpráva," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Roman Šmucler má s očkováním nepříjemnou zkušenost, protože ho po něm postihla tzv. Bellova paréza, což je obrna lícního nervu. I když nemusela mít přímou spojitost s dávkami vakcíny, rozhodně nešlo o nic, nad čím by člověk mávl rukou.

"Měl jsem parézu na jaře, když bylo očkování lékařů. V tuhle chvíli je to lepší. Čerpám ze své zkušenosti a zkušeností jiných pacientů, kteří ji v Čechách měli. Hlásí se mi a říkají, že paréza po očkování mizí rychleji než ta běžná – to je dobrá zpráva," řekl Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz s tím, že do normálního života se vrátil už na jaře, kdy Američané uvedli, že je konec pandemie.

"Už jsem skoro zapomněl, jak vypadal ten pocit. Mezitím se v Česku stále strašilo a spousta Čechů se teprve až teď vrací do běžného života. Naplno jedu od března, jezdím po republice a funguju na 100 procent. Nikdy jsem ani nepochyboval, že to bude jinak," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz prezident České stomatologické komory, který byl v únoru 2010 jmenován docentem.

Za největší následky epidemie pokládá zbídačenou ekonomiku, která se podle něj bude vzpamatovávat dlouhou dobu a je nutné ji »zrehabilitovat«.

"Mám zodpovědný přístup vůči tomu, abychom obnovili ekonomiku. Došlo u nás k ohromným škodám například v oblasti vzdělání. Od března skoro nespím a lítám, abychom všechno zachránili. Byl jsem v Karlových Varech a viděl jsem tu tragédii. Spousta lidí ztratila smysl života, materiální dopady… jako po menší válce. My, kteří jsme byli špatní, protože jsme neplakali a nepropadali jsme hysterii, musíme stát obnovit. Ti hysteričtí stejně nikdy nic nedělali. Jenom očekávají velké peníze od státu a my ostatní musíme holt makat. Lidé by rádi měli peníze a nechodili do práce, což by se jim samozřejmě líbilo. V naší zemi jsou totiž i bez práce koláče," vysvětlil svůj pohled na současnost Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz


Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) eviduje v kategorii neurologických nežádoucích účinků po očkování, kam spadá i paréza, celkem 1147 hlášení. Aktuální počet vykázaných očkování proti covidu-19 se podle údajů ministerstva zdravotnictví dostalo na 5 772 983, za pátek 4. června k nim přibylo dalších 110 202. Počet vyléčených, kteří prodělali koronavirus, je 1 624 712, v nemocnici pak leží 363 hospitalizovaných.

Epidemie koronaviru v uplynulém týdnu v Česku výrazně zrychlila. Laboratoře odhalily 5680 ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu