Roman Vojtek má covid-19. S dětmi je v karanténě a manželka čeká každým dnem narození třetího potomka

Roman Vojtek má koronavirus
Roman Vojtek má koronavirus
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 11. 2020

Herec a zpěvák Roman Vojtek (48) a jeho manželka Petra (33) očekávají narození třetího potomka. K porodu může dojít během probíhajícího 9. měsíce už každým dnem, ale budoucí trojnásobný otec musí řešit problémy kvůli tomu, že byl u něj a jeho dětí prokázán pozitivní výsledek na onemocnění covid-19.

Roman Vojtek, známý například z divácky úspěšných komedií Líbáš jako Bůh a Líbáš jako Ďábel nebo ze seriálu Vyprávěj, bude už brzy otcem tří dětí. Po synovi Benediktovi a dceři Editě jeho manželka čeká už doslova každým dnem třetího potomka. Jenže místo toho, aby mohl podporovat milovanou ženu a být v těchto chvílích před porodem s ní, rodina musí trávit čas v izolaci od těhotné Petry kvůli tomu, že herec a jeho děti mají koronavir.

"Jo, chytli jsme taky »koviďáka«. A to hned všichni tři. Já i děti. Jedem v karanténě několikátý den. Peťka je naštěstí, pár dní před porodem v pořádku. Zatím. Čekají ji další testy. Nebydlí teď s námi. Je jinde a nám se moc stýská. Já to čapnul od dětí, které, jak jsme zjistili, se bohužel nakazily díky nezodpovědnosti a laxnímu přístupu. Máme nouzový stav, všichni víme, co to znamená a obnáší, ale jsou lidé, kteří se dál scházejí, i když jim není třeba nejlépe, chodí na návštěvy k dalším rodinám, kamarádkám a absolutně nedomýšlejí následky svého chování. Rozhodně tu nechci moralizovat a nikoho poučovat. Jsme dospělí a máme právo na svůj názor na celou situaci. Nebudu nikomu říkat, co má dělat a nebudu tu hlásat noste roušky," napsal herec na svém oficiálním profilu.

Nezapomněl ani poděkovat zdravotníků, kteří jsou pro nás v těchto těžkých chvílích obrovskou záchranou a oporou. "Děkuji všem zdravotníkům a lidem kolem, kteří se starají o ty, kteří to opravdu potřebují. Víte, maminka Petry pracuje v Brně v nemocnici, kde je ono jedno covid oddělení. Víme, jak to tam vypadá, kdo tam leží a jaké má problémy, jak se změnil třeba věkový průměr pacientů... Toto jsou pro mě třeba ty správné informace. Proto chci jen všem těm, kteří říkají, ať jsem vlastně rád, že tu »strašnou« nemoc, o které se musím dovědět, že ji vůbec mám až z testu... popřát pevné zdraví a ať jejich lehkomyslnost a povýšenectví ublíží co možná nejméně lidem. Každý totiž máme kolem sebe někoho z ohrožené skupiny. Nechci, aby se můj veskrze pozitivní IG stal místem pro boj obou táborů, proto poprvé v životě vypínám komenty. Nebojím se, vše zvládnem, ani vy se nebojte, děti jsou na tom dobře a já to koupil taky v lehčí formě. Opatrujte se. Díky za vaši zralost," popsal Roman Vojtek svůj názor na současnou situaci v zemi a koronavirovou krizi na sociálních sítích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.