Róza mi dala nové dovednosti, říká Lucie Benešová o postavě ze seriálu Slunečná. Podobnost s ní ale vyloučila

Herečka Lucie Benešová
Herečka Lucie Benešová
Foto: Se svolením FTV Prima
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 9. 2021

Usměvavá a stále v dobré náladě. Herečka Lucie Benešová (47) se televizním divákům zapsala do povědomí jako rázná Róza v seriálu z farmářského prostředí. Ženou, která si umí zjednat pořádek, je i v reálném životě. Prozradila, že díky roli se naučila hned několik nových dovedností. Díky Róze jsem se naučila točit pivo a nosit třeba i více talířů než jen dva. Pokud by přišla nová role – co se týká barmanky, myslím si, že už bych obstála, řekla pro ŽivotvČesku.cz.

V osobním životě je šťastně vdaná za herce a moderátora Tomáše Matonohu (50), s nímž má dvě dcery (jednu osvojenou) a syna. Z předchozího vztahu s kolegou Filipem Blažkem (48) má pak syna Luciána. Jako čtyřnásobná maminka má tedy napilno a do toho všeho ještě působí jako úspěšná herečka. V seriálu Slunečná obsadila postavu hospodské Rózy, která má trochu pošramocenou minulost, ale snaží se zapomenout a žít nový život.

"Róza se mi hraje výborně. Je to pro mě taková pohodová postava, neměla jsem s ní žádný problém. A naopak je mi sympatická tím, že si s ničím nedělá hlavu a nijak neprudí ostatní ani své okolí. Díky ní jsem se naučila točit pivo a nosit třeba i více talířů než jen dva. Takže mám také další zkušenosti, pokud by přišla nová role – co se týká barmanky, myslím si, že už bych obstála," řekla Lucie Benešová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že podobnost s oblíbenou postavou seriálu ve skutečném životě nevnímá.

"Asi nemáme nic společného. Já se se svými rolemi nikdy příliš neslučuju a beru to jako svou práci. Přiznám se, že jsem ani nikdy nepřemýšlela nad tím, zda jsme si v něčem podobné. Řekla bych, že spíše ne - každá jsme vlastně úplně někde jinde," dodala sympatická herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.