Rozbor oblečení nejen v seriálu Devadesátky. Video ukazuje, co se nosilo v 90. letech. Ivan Jonák měl třeba 9 stejných obleků

Autor: Česká televize | Outfity v Devadesátkách
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 2. 2022

Když se vysloví název »Devadesátky«, tak každý v Česku dnes už ví, že jde o televizní minisérii, která si získala u diváka obrovskou popularitu. Televizní magnet, který má šest dílů, v neděli večer přitahuje miliony diváků sledovat temnou stránku 90. let. Jenže nejde jen o svět mafiánů. Také jde o flanelové košile, vytahané mikiny, crop topy, šaty na špagetových ramínkách, zvířecí vzory a celkově styl oblékání někdejší doby. Redakce ŽivotvČesku.cz získala videoukázku zabývající se módou devadesátých let, která se dominantně odráží ve zmíněném seriálu. O Ivanu Jonákovi (†59) pak promluvil jeho blízký kamarád.

"Ivan byl charakter. Co řekl, to platilo a byla s ním velká sranda. Byl nad věcí a byl pro každou špatnost. Jeho velké přání, a tedy i poslední, bylo, že sežene investora a obnoví lesk zavřeného Discolandu. To se mu bohužel už nesplnilo," řekl smutně pro ŽivotvČesku.cz legendární DJ Uwa, který se s kontroverzním podnikatelem seznámil v roce 1990 a o dva roky později pro něj, když se podnik otevřel, pracoval jako diskžokej.

"Pokud jde o oblékání, tak na tom mu hodně záleželo. Vím, že bílé sako neměl jen jedno, ale měl jich hned několik stejných," dodal muž, který byl jedním z posledních, kdo někdejšího spolumajitele Discolandu viděl živého, než 26. února 2016 zemřel v osamocení a bez majetku ve svém bytě v pražských Kobylisích na zdravotní komplikace spojené s cukrovkou.

Co se módy týče, není nic neobvyklého, když někteří módní návrháři nachází inspiraci v předešlých dekádách. Období, které si letos získalo největší pozornost, jsou devadesátá léta. Styl tohoto desetiletí byl specifický především svou uvolněností a vznikla v něm spousta zajímavých trendů, z nichž některé zažívají svůj comeback právě teď.

Česká televize redakci ŽivotvČesku.cz poskytla video ochutnávku bonusu s názvem »Co se nosilo v devadesátkách?« k minisérii, která v neděli večer vstoupí šestým dílem do cílové rovinky. Rozbor outfitů 90. let naleznete ve videu.

Michal Novotný v roli Ivana Jonáka v seriálu Devadesátky
Michal Novotný v roli Ivana Jonáka v seriálu Devadesátky
Foto: Se svolením ČT

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.