Rozchod Vivien Babišové a její nový vztah pohledem sociologa: Rozebral varianty lásky k chudému, ale i prominentovi

Vivien Babišová s otcem
Vivien Babišová s otcem
Foto: Jakub Poláček (Blesk) / CNC / Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 4. 2024

Vivien Babišová, dcera Andreje a Moniky Babišových, už nějakou dobu netvoří pár s partnerem ruské národnosti Iljou. Mladická láska mezi partnery skončila, jak prozradil v médiích i sám otec půvabné dcery Andrej Babiš. Vivi, jak jí její blízcí říkají, nyní tráví více času s rodiči - i když podle fotografií na sociálních sítích s každým zvlášť. Nadaná studentka je aktuálně volná a věnuje se kromě studia i práci v otcově firmě, jak uvedla pro ŽivotvČesku.cz před časem Monika Babišová. Redakce ŽivotvČesku.cz se dotázala sociologa Vojtěcha Bednáře, zda dívka pocházející z prominentní rodiny je »odsouzena« ke vztahu s mužem ze stejných poměrů.

Je obecně známo, že lidé z velmi bohatých rodin si nachází protějšky z podobných poměrů. Vivien Babišová randila s přítelem Iljou Isupovem od roku 2017. Mladík skvěle zapadl do rodiny Babišových a vše vypadalo jako zalité sluncem. Začátkem března ale vyšlo najevo, že půvabná Vivi Babišová je singl. Prozradil to v rozhovoru pro server Expres.cz sám Andrej Babiš.

Fakt, že je dcera miliardáře a opozičního politika po letech volná, evokuje otázku, kdo bude dalším Vivieniným partnerem. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila sociologa Vojtěcha Bednáře s dotazem, zda musí dívka z vyšších poměrů nutně navázat vztah s mužem, který pochází taktéž z bonitní a vlivné rodiny.

"Vůbec to nemusí být tak, že člověk z bohaté rodiny si musí zákonitě hledat podobný protějšek. Záleží na tom, jaký má ten člověk postoj k té své rodině. Může to být tak, že se přirozeně recirkulují, že lidé, kteří jsou elita, si hledají partnery ze stejného prostředí, jelikož se od dětství mezi podobnými lidmi pohybují. Stává se často ale i to, že děti vysokých manažerů a stejně tak politiků se rozhodnou vydat se zcela odlišnou cestou a nechtějí mít s tatínkem či maminkou nic společného. A poté si mohou vybrat dost možná úplný opak toho, co normálně žijí," popsal pro ŽivotvČesku.cz sociolog Vojtěch Bednář s tím, že postoj jednotlivce k prostředí, ze kterého vyšel, se může časem vyvíjet.

Již dříve pro ŽivotvČesku.cz Monika Babišová uvedla, že dcera Vivien chce jít ve šlépějích svého otce a jednoho dne převzít rodinné impérium."Vivien má velký drive a chce převzít firmu, už v ní pracuje, začala od píky a seznamuje se se všemi firmami v holdingu, aby vše poznala osobně a porozuměla procesům," prozradila Monika Babišová již před časem.

Podle sociologa je tedy pravděpodobnost, že si bude chtít Vivien najít partnera z byznysového či manažerského prostředí, vysoká. "Pokud vnitřní nastavení člověka je pokračovat v rodinném byznyse, tak jak královna Alžběta významově říkala, »koruna má přednost před osobou, která ji nese«, a v takovém případě se dá předpokládat, že bude opravdu hledat sobě podobného, a to zejména kvůli zajištění kontinuity impéria," doplnil Vojtěch Bednář.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.