Rozepře v rodině. Manžela si nevážím jako chlapa, řekla Jana Adamcová. Vzkaz režiséra Adamce je překvapivý

Režisér Jiří Adamec a jeho manželka Jana Adamcová
Režisér Jiří Adamec a jeho manželka Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Mezi manželi Adamcovými panuje napětí a o partnerském souladu nemůže být řeč. Některé výroky Jany Adamcové (49) působí jako volání o pomoc. I když má od zaměstnavatele doporučeno, aby rozhovory nedávala, nyní nevydržela a o manželovi řekla, že už si ho neváží jako chlapa. To samozřejmě režiséra Jiřího Adamce (73) velmi zaskočilo. "Jaké rozhovory dává, to mě nezajímá, je to dospělý člověk. Jsme normálně spolu a nerozvádíme se," řekl respektovaný režisér pro ŽivotvČesku.cz.

Režisér Jiří Adamec se dlouhé měsíce ve společnosti neobjevil se svou půvabnou manželkou Janou, a tak začala média spekulovat o tom, zda se nad manželstvím nezatáhly rozvodové mraky. Bez manželky režisér přišel také na narozeninovou oslavu hudebního producenta Františka Janečka (77), kde s ním pár minut v rozhovoru strávila výtvarnice Lucie Gelemová. Ta později uvedla, že jí režisér přišel v pohodě a nad věcí. "Je to příjemný a inteligentní muž. Dobře jsme si popovídali," ohodnotila Adamcovo vystupování pro ŽivotvČesku.cz Lucie Gelemová.

Jana Adamcová zatím na sociálních sítích sdílí emotivní citáty, přidává historky s vínem a svým fanouškům prostřednictvím Facebooku ukázala, jak odpočívala v Chorvatsku. Bez manžela, který zůstal v Česku. Když byla Jana Adamcová u moře, redakce ŽivotvČesku.cz Jiřího Adamce kontaktovala. Ten opakovaně potvrdil, že u nich doma je vše v pořádku. "Nerozvádíme se. Zajímalo by mě, kdo tohle má potřebu šířit," sdělil Adamec s úsměvem.

Jana Adamcová žádost o rozhovor nejprve odmítla s tím, že je před volbami a nehodí se to kvůli zaměstnavateli. Sympatická žena, která už v únoru oslaví 50 let, působí jako mluvčí Úřadu vlády ČR.

"Já to nyní kvůli práci nemohu dělat, já musím odmítat všechny žádosti o rozhovory. Mám jich hodně, mrzí mě to, jsem na to zvyklá, někdy mi to i chybí, ale bohužel. Rozhovor dám kdykoliv ráda, ale nyní to prostě nejde. Každá práce má nějaká omezení," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz s tím, že po volbách bude situace jiná a uvolněnější.

Na konci září ale Jana Adamcová už mlčet nemohla a bez ohledu na svého zaměstnavatele se rozhodla, že veřejně řekne, že její manžel si vymýšlí nesmysly. "Nevím, proč můj muž tvrdí, že žijeme spolu. Každý z našeho blízkého i vzdálenějšího okolí ví, že tomu tak už skoro dva roky není. Trvalé bydliště ještě neznamená, že bydlíme ve společné domácnosti. Jak si ho na jednu stranu vážím jako profesionála, tak na druhou stranu nechápu jeho potřebu vymýšlet si nepravdy a nepřiznat věci, které se mohou v životě stát. I když jsou nepříjemné. Je to jedna z věcí, kterých si nemůžu u chlapa vážit," řekla moderátorka a mluvčí vlády pro Blesk.cz.

Jiří Adamec o rozhovoru nevěděl. Když se dozvěděl, co o něm manželka říká a že si ho nemůže vážit jako chlapa, tak ho to velmi zaskočilo. "Aha, tak to je hezký," řekl sarkasticky pro ŽivotvČesku.cz a vysvětlil, že manželce rozhovory pro média neschvaluje a nemá přehled o tom, co kde říká. "Já nemám informaci, komu dává moje žena rozhovory a ani mě to nezajímá, je dospělý člověk a je to její věc. Komu rozhovory dává a co v nich říká, je její problém a její téma," uvedl režisér pro ŽivotvČesku.cz a znovu odmítl, že by pár měl krizi a chystal se rozvod. "Platí, že se nerozvádíme a dál spolu normálně jsme," dodal pro ŽivotvČesku.cz muž, jehož manželka podle svého prohlášení má zcela jiný názor.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.