Rozhovor: Do SuperStar se vrátila TOP 10 finalistů z první řady. Takhle dnes vypadá krásná Veronika Zaňková

Zpěvačka a skladatelka Veronika Zaňková
Zpěvačka a skladatelka Veronika Zaňková
Foto: Se svolením Veroniky Zaňkové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 11. 2021

První finálové kolo pěvecké soutěže SuperStar dopřálo divákům velké překvapení. Mohli totiž sledovat nejen skvělé výkony letošních finalistů, ale na pódiu se ukázala po 17 letech společně taky TOP 10 historicky prvního ročníku tohoto pořadu. Jednou z tehdejších finalistek byla i Veronika Zaňková (37), která v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradila pocity, které prožívala znovu na »domovské« půdě nebo jak bojovala proti volbě šatů do televizního vysílání. "Snažila jsem se vysvětlovat, že jsem máma od tří dětí. V některých momentech jsem si připadala jako ve filmu Ďábel nosí Pradu."

Veroniko, vy jste postoupila v roce 2004 do TOP 10 jako úplně první semifinálová dvojice společně s vítězkou celé show Anetou Langerovou. Jaké emoce a pocity jste zažívala, když jste po 17 letech stála na pódiu SuperStar, kde to všechno začalo?

Ten pocit je nepopsatelný. Nikdy by mě nenapadlo, že ho ještě někdy takto společně prožijeme. Byla to nádhera, bušilo mi srdce, ale hlavně se mi vracely vzpomínky na tu obrovskou euforii v roce 2004, kterou celá naše desítka měla to štěstí prožít. Bylo to nádherné a dojemné.

Rozumím. Vaše finálová desítka na slavnostním večeru sice nebyla kompletní – chyběla právě Aneta Langerová a Petra Páchová přezdívaná jako »Zlatuška«, přesto se musím zeptat. Kdo z bývalých soutěžících se za ty roky podle vás nejvíce změnil?

Vidět nás takto po letech společně, to pro mě bylo velmi emotivní. Samozřejmě jsme všichni doufali, že se budeme moci vidět i s Péťou Páchovou a s Anetou, že bychom byli kompletní. Vždyť jsme spolu přeci něco prožili a byly to okamžiky, na které se lidsky nezapomíná, ať už se dnes kdokoli z nás věnuje čemukoli. Uvědomila jsem si, jak rychle život utíká. Zkrátka 17 let je 17 let a za tu dobu jsme určitě dospěli, někteří z nás už mají i děti, ale je pravdou, že když jsme se potkali, bylo to jako tenkrát. Opravdu všechny jsem moc ráda viděla a utvrdila se v tom, že nás to, co jsme prožili, prostě spojuje. Že se spolu pořád umíme zasmát, umíme si promluvit i o životě, který mnohdy nebývá jen krásný a taky… Že nám to po těch letech pořád docela dobře společně zpívá (směje se). Bylo mi ctí tam se všemi stát a znovu si připomenout celou tu éru naší první Superstar.

Při té večerní příležitosti jste oblékla rafinované stříbrné šaty doplněné černými kozačkami a musím říci, že vám to nesmírně slušelo. Jednalo se o vaši volbu, nebo jste si nechala poradit od zkušeného odborníka?

Abych řekla úplnou pravdu, když jsem přišla do kostymérny a stál tam stylista českých hvězd Filip Vaněk, který mi tyto šaty přinesl, vůbec jsem si nevěřila a snažila jsem se mu vysvětlovat, že jsem máma od tří dětí a tyto šaty jsou na mě moc odvážné, krátké, stříbrné, blýskavé… prostě moc, moc, moc. Bojovala jsem statečně, ale nakonec jsem ho poslechla a udělala jsem dobře. I když v některých momentech jsem si připadala jako nezkušená asistentka Andy ve filmu Ďábel nosí Pradu (směje se), ta si ale taky nakonec nechala poradit od profesionálů. Takže moc děkuji za kompliment.

S vaší finálovou desítkou jste se neviděla dlouhých 17 let. Změní se teď něco, když jste se po takové době viděli?

Jedna věc určitě, asi nás to motivovalo k tomu, abychom se viděli častěji, protože to bylo moc příjemné. Takže pevně věřím, že to nebude za dalších 17 let (směje se).

Na závěr nemohu opomenout otázku, zda budete sledovat finálová kola SuperStar? A co by podle vás nemělo chybět budoucí vítězce/vítězovi?

Všem novým účastníkům Superstar, které jsem osobně poznala a z nichž někteří v roce 2004 byli v batolecím věku, nebo dokonce ještě nebyli na světě (směje se), přeju hlavně to, ať vytrvají v tom, co je baví, nenechají se odradit a jdou si za tím, co je naplňuje. Ať si věří, ale zůstanou pokorní, protože jen to je cesta k opravdovému úspěchu. Jsou mezi nimi talenty se zajímavou barvou hlasu, s charismatem i smyslem pro humor. Dívat se na ně určitě budu, ráda jsem je poznala, fandím jim i nadále.


O Veronice Zaňkové:

• Do finálových kol první řady Česko hledá SuperStar postoupila společně s Anetou Langerovou, tehdy zazpívala song Unbreak My Heart od zpěvačky Toni Braxton (54).
• Z finálové TOP 10 vypadla jako první s písní Easy od americké písničkářky a skladatelky Sheryl Crow (59).
• V současné době je maminkou tří dětí – dvanáctiletého Lukáše, Daniela (6) a dcery Laury Elen (9), které má s manželem Lukášem (46). Jako provdaná nosí příjmení Černá.
• Věnuje se autorské tvorbě filmové hudby, složila skladby například pro film Kluci z hor, kde hlavní role ztvárnil Martin Dejdar (56) a Jiří Lábus (71) nebo seriál Stopy života.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.