Rozhovor se ženatým Jiřím Kajínkem: Detaily svatby, první slova od manželky a svatební cesta bez cíle

Jiří Kajínek s manželkou Magdou
Jiří Kajínek s manželkou Magdou
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 5. 2024

Jiří Kajínek přesně 23. května 2024 vstoupil do manželství po sedmi letech vztahu s lékařkou Magdou Gubovou. Zároveň mu týž den skončila sedmiletá podmínka, po jejíž platnost se omilostněný nesměl dopustit trestného činu, ať už úmyslného, či nedbalostního. Zajímavostí je, že sedmiletá podmínka je nejdelší možná podmínka českého práva. Obřad se konal na Staré radnici v Klenotnici a byli mu kromě partnerů přítomni jen dva svědci. Kajínek pro ŽivotvČesku.cz poskytl rozhovor po změně stavu, tedy už jako ženatý muž.

Pane Jiří, včera (čtvrtek) jste vstoupil do manželství s paní doktorkou, skončila vám sedmiletá podmínka. Tak se s nadsázkou zeptám, co je u vás nového?

(Zasměje se). Musím říct, že vlastně nic. Je to tak, že my jsme s paní doktorkou byli domluveni několik let, že se vezmeme. Jen jsme to odkládali kvůli podmínce. Říkali jsme, že nebudeme řešit svatbu, dokud nevyprší. A až se tak stane, tak se vezmeme. Byl to logický krok, protože spolu žijeme sedm let, známe se celkem čtyřicet sedm let a nikdy v životě jsme se nepohádali.

Opravdu ani jednou?

Nikdy. Na všem jsme se vždy domluvili, ve všem si vycházíme vstříc. Budu se opakovat, jsme partneři, jsme jeden tým.

A jak probíhaly tedy přípravy?

Když se blížil termín vypršení podmínky, tak jsme se shodli, že jde o nejideálnější termín. Takže jsme se pro to rozhodli. Paní doktorka řešila oblečení a zvažovali jsme počet lidí, které pozveme. Nakonec jsme se rozhodli pro dva nejbližší, kteří nám svatbu odsvědčili. Protože oba jsou naši blízcí přátelé, tak losovali, kdo komu bude svědčit.

Musím se zeptat, jestli jste byl během obřadu nervózní?

Nebyl. Proběhlo to vše v naprosté pohodě a klidu a povedlo se to.

Kam plánujete svatební cestu?

My jsme na svatební cestě pořád, takže to až tak neřešíme. Cíl vyloženě nemáme.

Po obřadu, předpokládám, se konala alespoň nějaká menší oslava?

Ano. Po obřadu nás čekala oslava pro čtyři lidi, šlo de facto o »obědovečeři«. Dorazili jsme okolo třetí hodiny odpoledne a bylo to příjemné. Okolo sedmé, osmé hodiny večer jsme se pak rozešli každý svou cestou...

Musím se však zeptat, skončil vám podmínečný trest. Je to úleva?

V životě se může stát všechno, aniž by šlo o úmyslný čin. Takže v kontextu toho je to svým způsobem úleva, že je to za mnou.

A poslední dotaz, jaká byla první slova vaší manželky poté, co jste uzavřeli sňatek?

Že je šťastná. A taková byla i moje první slova, že jsme šťastní...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.