Rozježené vlasy a šedivý plnovous. Keanu Reeves se ukázal v netradiční podobě. V této image je k nepoznání

Herec Keanu Reeves
Herec Keanu Reeves
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 9. 2021

O jeho hereckém talentu není pochyb stejně jako o jeho dobrém srdci. Keanu Reeves (56) patří už mnoho let mezi hvězdy filmového Hollywoodu a má za sebou velké množství rolí. Spojen je hlavně s postavou Nea z kultovního Matrixu nebo se sérií akčních trháků, kde si zahrál zabijáka Johna Wicka. Ve čtvrtek 2. srpna oslaví 57. narozeniny a za poslední dobu výrazně změnil image. V rozježeném chlapíkovi by málokdo poznal hollywoodský idol.

Kanadský herec s libanonskými kořeny byl vždy pohledný muž, jehož lehce exotický vzhled vzbuzoval v ženách touhu a zalíbení. Dokonce i některé herecké kolegyně propadly kouzlu, kterým Keanu Reeves oplývá. Jeho partnerkou byla například krásná Sandra Bullocková (57), s níž se setkal při natáčení hned dvakrát. Poprvé spolu hráli ve filmu Nebezpečná rychlost a po dvanácti letech šlo v roce 2006 o romantický snímek Dům u jezera. "Uvažovala jsem nad tím, jak je Keanu Reeves rozkošný. A také, jak je to krásný muž. Natáčení pro mě bylo opravdu hodně těžké - abych dokázala zůstat vážná," přiznala v televizní show moderátory Ellen DeGeneresové (63).

Herec zazářil také v mysteriózním filmu Constantine nebo drama Ďáblův advokát či v Listopadové romanci. Kvůli své snad nejznámější roli počítačového experta Nea v trilogii Matrix (bude i čtvrtý díl) musel navštěvovat specializované školicí centrum, kde trénoval bojové techniky a připravoval se společně s ostatními na náročné scény. "Školení bylo jednou z věcí, které jsem musel zvážit. Jasně, že se sem tam někdo zranil. Ale nosy jsme si nezlomili. Z nějakého důvodu jsme byli opravdu dobří v tom, jak jsme se uměli bít," řekl Keanu Reeves, jak uvedl web Empireonline.com.

Ve čtvrtek 2. září oslaví charismatický Kanaďan 57. narozeniny a v posledních měsících si udržuje nezvykle nedbalou image – rozježené vlasy a prošedivělý plnovous mu přesto sedí, protože v sobě má silné osobité kouzlo. Je to zkrátka muž, kterému přibývající roky neubírají nic na jeho šarmu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.