Rozpálená Alice Bendová a ostrý vzkaz vládě. Benzín za 40 korun? Ve Španělsku si to nedovolí, lidi by šli do ulic

Herečka Alice Bendová
Herečka Alice Bendová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 24. 1. 2022

Není vystudovanou ekonomkou, ale počítat umí. A velmi dobře. Herečka Alice Bendová (48) si spočítala, že život v České republice se jí nevyplatí, proto chce co nejvíce času trávit na Kanárských ostrovech, které patří Španělsku. "Tady lidi remcají, že benzín zdražil z 24 na 26 korun. V Česku už se dostáváme ke 40 korunám," uvedla pro ŽivotvČesku.cz s tím, že kdyby se španělská vláda chovala jako ta česká, tak už lidi vyšli do ulic.

Svůdná herečka Alice Bendová se rozhodla, že se zbaví svého apartmánu na Tenerife, který využívá se snoubencem Michalem Topolem (36) a dvěma dětmi. Na sociálních sítích se objevily komentáře ve stylu, že herečce, která se proslavila tím, že nemá ve filmu problém ukázat nahé tělo, určitě došly peníze. Ale opak je pravdou. Nestárnoucí kráska rozhodně neuvažuje o tom, že by Kanárským ostrovům dala sbohem a přesídlila trvale do Česka. Naopak.

Alice Bendová vysvětlila, že útulný apartmán je pro rodinu dnes už malý, proto se rozhodla investovat do většího bydlení. Zároveň fanouškům otevřeně poradila, že kdo peníze má, ať je investuje do nemovitosti nejlépe v zahraničí. V Česku herečce nevadí pouze dlouhá zima, ale také způsob, jak vláda jedná s občany.

"Děkuji za Váš obrovský zájem o koupi apartmánu na Tenerife, zvažujeme Vaše nabídky. A musím říct, že je moc zajímavé, co Vás vede k tomu investovat do nemovitosti v zahraničí. Někdo z Vás ho chce pronajímat, protože výnos z krátkodobého pronájmu je zde vysoký, někdo ho chce na vlastní bydlení v kombinaci s pronájmem, někdo ho chce hlavně pro dobu svého důchodu. Ano, přesně proto my chceme koupit ještě něco většího, abychom tam mohli trávit zimy s celou rodinou. Co tady? Zmrzlá jako psí lejno čekající na almužnu od státu při cenách, které nemůže zvládnout ani průměrně vydělávající člověk? Je pravda, že na ostrovech netopíte, méně svítíte a litr benzínu je nyní na 26 korunách, cena velmi kvalitního másla je 37 korun. Za mě nemá cenu si peníze držet v bance, inflace je tak obrovská, že Vám je sežere. A zimní čas v důchodu chci trávit v teple a s úsměvem," popsala na Instagramu herečka, která se proslavila ve filmu Kajínek (2010) nebo v komedii Báječná léta pod psa (1887).

Pro ŽivotvČesku.cz pak svůj instagramový příspěvek rozvedla s tím, že kdo dokázal nějaké peníze vydělat a našetřit, tak by měl dávat velký pozor, do čeho je »vrazí«. Alice Bendová je také přesvědčená, že řada českých domácností bude dál chudnout a situace bude pro ně kritická.

"Tohle se ustát nedá, mluvím o důchodcích a méně vydělávajících rodinách. Španělská vláda si toto nedovolí, lidi by šli do ulic. Už teď lidi remcají, že benzín zdražil v přepočtu z 24 na 26 korun. A my se v Česku dostáváme už ke 40 korunám a pořád se nic neděje," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, která už v minulosti prokázala, že nemá problém mluvit na rovinu a bez cenzury.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.