Rozšafná Jiřina Bohdalová zasedla značný kus lavice, Lucie Bílá se vedle ní tísnila jako školačka

Lucie Bílá, Radek Filipi a Jiřina Bohdalová
Lucie Bílá, Radek Filipi a Jiřina Bohdalová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 9. 2023

Legendární herečka Jiřina Bohdalová (92) se při příležitosti předávání cen Mistr zábavního umění po delší době ukázala ve společnosti. Potom, co v létě skončila v nemocnici, se opět představila ve skvělé náladě v divadle Semafor, kde slavnostní odpoledne probíhalo. Redakci ŽivotvČesku.cz zaujal snímek z akce, kde ikonická herečka sedí s roztaženýma nohama a Lucie Bílá, jež seděla ob jedno místo, se tísní s rukama na kolenou jako dívka ze školní fotografie.

Jiřina Bohdalová je stále v kurzu a rozhodně se nedá čekat, že by upadala v zapomnění. Naopak, legenda české kinematografie celé léto natáčela nový film a i přes pauzu, kdy musela nějaký čas strávit v nemocnici, pokračuje dál a s noblesou se účastní společenských událostí. Herečku dobrá nálada neopouští ani v pokročilém věku a učit by se od ní měly daleko mladší ročníky.

V divadle Semafor, kde proběhlo předávání cen Mistra zábavního umění, seděla vedle dalších hvězd českého showbyznysu - herečky Ivy Janžurové a zpěvačky Lucie Bílé a jejího partnera Radka Filipiho. Na úsměvné momentce, jež zachytil fotograf portálu ŽivotvČesku.cz, sedí Jiřinka Bohdalová v dobré, možná až rozšafné náladě. S nohama od sebe zabrala značný kus místa k sezení, který naopak chyběl Lucii Bílé. Ta se navíc ještě vedle urostlého partnera Radka tísnila v poloze, jakou lidé znají z tabel školních fotografií.

Letos si ocenění z divadla Semafor odneslo šestnáct umělců, mezi nimiž nechyběla ani Jiřina Bohdalová, která spolu s kolegy získala cenu za celoživotní přínos kultuře. Mistry zábavního umění se stali zpěvačka Monika Absolonová, herci Václav Kopta a Michal Suchánek a herečka Veronika Žilková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.