Rozvod ani napodruhé nedopadl. Jiří Paroubek a krásná Petra jsou stále manželé. Expremiér popsal, co se před soudem stalo

Jiří Paroubek a manželka Petra
Jiří Paroubek a manželka Petra
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2021

V úterý mělo dojít k soudnímu stání ohledně definitivního ukončení manželství mezi Jiřím Paroubkem (68) a jeho chotí Petrou (47). Jenže ani tentokrát k němu nedošlo. "Petra se podruhé omluvila kvůli tomu, že je nemocná. respektuji to," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády, který tak ani k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 nemusel. Šlo již o druhý vypsaný termín.

"V úterý mělo dojít k rozvodu, ale právní zástupce Petry se omluvil, že je nemocná. Tak snad napotřetí to vyjde. Nemoc chápu a respektuji," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že další rozvodové stání by se mělo konat v listopadu. V současnosti stále manželé komunikují jen přes advokáty. K usmíření dosud nedošlo.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době své politické kariéry a v roce 2007 uzavřeli manželství. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod. Do současnosti stihli několik soudních stání - řadu z nich na konci loňského roku.

V polovině prosince Městský soud v Praze určil, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Letos v dubnu mělo dojít k rozvodu, ale kvůli nemoci se Petra Paroubková z jednání omluvila. Druhý termín byl stanoven právě na úterý, ale ani tentokrát se Petra Paroubková z důvodu nemoci nemohla dostavit. "Věřím, že napotřetí to dopadne," dodal stroze pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

Ale ani po rozvodovém stání není všemu ještě konec. Podle expremiéra ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na dalších pár let.

Pohled, který se před týdnem naskytl obyvatelům pražských Petřin, mohl pro některé být vel...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu