Rozvod ani napodruhé nedopadl. Jiří Paroubek a krásná Petra jsou stále manželé. Expremiér popsal, co se před soudem stalo

Jiří Paroubek a manželka Petra
Jiří Paroubek a manželka Petra
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 25. 8. 2021

V úterý mělo dojít k soudnímu stání ohledně definitivního ukončení manželství mezi Jiřím Paroubkem (68) a jeho chotí Petrou (47). Jenže ani tentokrát k němu nedošlo. "Petra se podruhé omluvila kvůli tomu, že je nemocná. respektuji to," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády, který tak ani k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 nemusel. Šlo již o druhý vypsaný termín.

"V úterý mělo dojít k rozvodu, ale právní zástupce Petry se omluvil, že je nemocná. Tak snad napotřetí to vyjde. Nemoc chápu a respektuji," řekl pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že další rozvodové stání by se mělo konat v listopadu. V současnosti stále manželé komunikují jen přes advokáty. K usmíření dosud nedošlo.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době své politické kariéry a v roce 2007 uzavřeli manželství. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod. Do současnosti stihli několik soudních stání - řadu z nich na konci loňského roku.

V polovině prosince Městský soud v Praze určil, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Letos v dubnu mělo dojít k rozvodu, ale kvůli nemoci se Petra Paroubková z jednání omluvila. Druhý termín byl stanoven právě na úterý, ale ani tentokrát se Petra Paroubková z důvodu nemoci nemohla dostavit. "Věřím, že napotřetí to dopadne," dodal stroze pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

Ale ani po rozvodovém stání není všemu ještě konec. Podle expremiéra ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na dalších pár let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.