Rozvod Jiřího Paroubka a krásné Petry je za rohem. Podařilo se, že oba došli k neuvěřitelné dohodě ohledně majetku

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2021

Vypadá to, že po více než čtyřech letech soudních tahanic se povedlo nemožné. Podle informací, které má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici, se bojový mód mezi stále manželi Paroubkovými dostal do racionální fáze. V nadcházejícím týdnu by jejich manželský svazek měl být oficiálně ukončen a navíc mělo dojít k dohodě ohledně rozdělení majetku. Znamená to tedy, že rozvodové stání by mohlo být poslední věcí, kvůli které se manželé potkají u soudu. "Řeknu pouze to, že k nějakým změnám došlo a manželství by mělo být rozvedeno v nadcházejícím týdnu," potvrdil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek (69).

Už za pár dnů dojde k ukončení manželství Jiřího Paroubka a jeho stále chotě Petry (48). Podle informací portálu ŽivotvČesku.cz došlo mezi bývalými partnery k dohodě, která zcela mění situaci. Je až neuvěřitelné, že se stále manželům podařilo dojít ke smíru.

Tři předchozí stání se neuskutečnila. První v dubnu bylo zrušeno kvůli nemoci Petry Paroubkové, druhý termín byl stanoven na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. Třetí stání stanovené na úvod listopadu muselo být přesunuto opět z důvodu nemoci, ale tentokrát soudkyně. Čtvrtý vypsaný termín by už měl definitivně ukončit manželství, které dříve patřilo k nejstabilnějším.

"Soudní stání mělo být 3. listopadu, ale kvůli nemoci soudkyně se jednání posunulo na příští týden. V tuto chvíli ale situaci komentovat nebudu. Mohu ale potvrdit, že máte poměrně přesné informace ohledně změn. O detailech ale promluvím, až bude vše uzavřené," řekl krátce pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády Jiří Paroubek.

Právní zástupci manželů vyhotovili společnou dohodu, ve které je stanoveno rozdělení majetku. S ní oba stále ještě manželé přijdou k rozvodovému stání. Celý posun je tak v tom, že další soudní tahanice nebudou muset absolvovat a s rozvodem se uzavře jedna dlouhá životní etapa, která pro mnohé bude mít poměrně překvapivý závěr.

Přesně 17. listopadu 2007 se Jiří Paroubek oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou (po svatbě přijala příjmení Paroubková), s níž navázal vztah během trvání svého manželství se Zuzanou Paroubkovou (64), ale údajně až poté, co manželce oznámil přání se rozvést. V roce 2009 se jim narodila dcera Margarita.

V únoru 2017 však bývalého politika jeho druhá manželka opustila. V průběhu roku 2017 začalo mediálně sledované rozvodové řízení. Paroubkovou novou přítelkyní se později stala bývalá poslankyně ČSSD Gabriela Kalábková, se kterou tvoří partnerskou dvojici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.