Rozvod Jiřího Paroubka a manželky Petry. Bývalý předseda vlády popsal emoce z konce

Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Petra Paroubková a Jiří Paroubek
Foto: Profimedia.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 1. 2021

V polovině prosince si Jiří Paroubek (68) zlepšil hned dvakrát náladu. Od Městského soudu v Praze totiž odcházel jako vítěz, když mu bylo sníženo výživné na dceru. O pár dní později si jako třešničku na dortu vychutnal další úspěch v podobě soudního stání, opět se stále manželkou Petrou Paroubkovou (47), a to v souvislosti s osobním majetkem. Závěr roku byl tedy pro někdejšího předsedu vlády úspěšný. Teď pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že by během následujících týdnů mělo dojít konečně i k rozvodovému řízení.

Lidově řečeno Jiří Paroubek svou manželku, se kterou téměř čtyři roky válčí u soudů, v závěru roku hladce »přejel«. V polovině prosince mu u Městského soudu v Praze určili, že manželce Petře bude platit 10 tisíc korun měsíčně na dceru Margaritu (11). Šlo o snížení z původních 14 tisíc korun. Podle pravomocného rozsudku má Paroubek i nadále hradit dceři stavební spoření ve výši 20 tisíc korun ročně a také připojištění, které činí měsíčně 2 400 korun. Soud tak změnil je sumu, kterou má Paroubek dávat matce své dcery.

Následně o týden později Obvodní soud pro Prahu 5 rozhodl, že po téměř čtyřech letech nelítostného boje o osobní majetek, mu manželka Petra musí vrátit poměrně vzácný obraz, který si vzala ze společné domácnosti.

Teď se Jiří Paroubek, který byl po odstoupení Stanislava Grosse od 25. dubna 2005 do 16. srpna 2006 předsedou vlády České republiky, připravuje na »papírové« ukončení manželství s chotí Petrou Paroubkovou.

"Myslím, že během několika týdnů by mohlo proběhnout stání po dlouhých čtyřech letech. Zatím ještě nemám definitivní termín, ale vzhledem k tomu, že Městský soud v Praze uzavřel celou záležitost péče o dítě a alimentů, tak nic nestojí v cestě k tomu, aby někdy, řekněme na konci února, března, ještě ten termín přesně nevím, proběhlo rozvodové stání," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek.

V současnosti už odloučení od manželky nijak neprožívá a jeho emoce jsou v souvislosti s rozvodem zcela chladné. "Beru to v rámci pocitů jako, že k tomu zkrátka dojde," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek s tím, že ke zlepšení vztahů za dobu, co není se svou stále manželkou Petrou, nedošlo.

Některé nemocnice už v minulých dnech ohlásily, že jsou na hraně své kapacity. Z několika ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu