Rozvod jsem pozastavila. O peníze nejde, ale o zdravotní důvod, říká Jana Adamcová. Popsala tajný noční výlet se synem Escobara

Režisér Jiří Adamec a jeho manželka Jana Adamcová
Režisér Jiří Adamec a jeho manželka Jana Adamcová
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2022

Moderátorka Jana Adamcová (49) a Jiří Adamec (73) už netvoří spokojený pár, na dokončení rozvodu ale nespěchají. Populární režisér sice v minulosti pro ŽivotvČesku.cz popřel, že by k rozvodu vůbec docházelo, ale jak bývalá vládní mluvčí uvedla, druhou část řízení pozastavila z osobních zdravotních důvodů, o kterých nechce mluvit. Přiblížila pak také konkrétněji, jaký je její vztah k synovi narkobarona Pabla Escobara (†44).

Už v srpnu se objevily informace, že manželství Jiřího Adamce a Jany Adamcové prochází rozvodem. Přestože sama moderátorka později potvrdila, že po boku svého muže již nežije, on sám se k tématu stavěl odmítavě. Nad informacemi, která označil za spekulativní, se pousmál a pro ŽivotvČesku.cz řekl, že nic takového se nekoná. Moderátorka následně v říjnu odletěla na dovolenou do Kolumbie, ohledně které byl její manžel skoupý na slovo. Jak se ukázalo, měl důvod - jela tam za jiným mužem.

Až v lednu Jana Adamcová prozradila, že její říjnový pobyt v Jižní Americe nebyl obyčejnou dovolenou, jako spíš cestou za mužem, se kterým se v předchozích měsících sblížila. Konkrétně za Sebastiánem Marroquinem (44), synem drogového barona Pabla Escobara. "Vím, proč tam jela, ale zeptejte se na to mojí ženy," řekl stroze pro ŽivotvČesku.cz Jiří Adamec v době, kdy se jeho žena vracela do Česka. Ta nyní popsala, jak a kdy se s Marroquinem setkala.

"My jsme se potkali v tom městě, kde on se narodil, kde vyrostl. Já jsem tam byla dva týdny, on tam přijel asi na týden, takže jsme se tam potkali a něco mi ukázal. Vzal mě do zátoky La Isla, kde měli haciendu, která už je dneska samozřejmě zbořenina, patři státu a nesmí se tam. My jsme tam teda tajně prolezli nějak v noci, takže jsem měla neskutečný zážitek," řekla Jana Adamcová v pořadu Showtime.

V pondělí portálu Blesk.cz bývalá vládní mluvčí přiznala, že mezi ní a synem známého narkobarona, jehož příběh ji zaujal díky seriálu Narcos, vzniklo silné pouto. Jakkoliv se mohlo zdát, že z přátelského přerostlo v něco většího, nyní potvrdila, že tak tomu není, protože ani ona, ani Sebastián Marroquin by nepřekročili jasně dané hranice svého vztahu.

"To je, jak když potkáte... Jak bych to teď připodobnila. Kdybyste třeba měla dobrého přítele, který je homosexuál. A můžete ho klidně obejmout a můžete s ním mít krásný vztah, ale víte, že tam to začíná a končí. Asi tak to máme. On sice není homosexuál, ale my víme, věděli jsme, kde jsou ty naše hranice a ani on je nechtěl překročit, ani já jsem je nechtěla překročit. Takže skutečně máme krásný vztah, ale kamarádský, čistě kamarádský," vysvětlila Jana Adamcová, co přesně je mezi ní a synem Pabla Escobara.

Přestože tak mezi moderátorkou a spisovatelem, který napsal úspěšnou knihu o svém otci, dle jejích slov nevznikl romantický vztah, na stavu jejího manželství s Jiřím Adamcem to nic nemění. Rozvodové řízení však pozastaveno bylo.

"Máme za sebou první část rozvodu. Tu druhou jsem pozastavila z takových důvodů, o kterých nechci mluvit, ale nejsou to rozhodně ani majetkové, ani finanční důvody, aby si někdo nemyslel, že jsem se lekla, že přijdu o peníze. Tak to není. Mám k tomu důvod velmi osobní, zdravotní a proto jsem to zatím nechala být. Uvidíme, co bude dál. Ale nežijeme spolu, zatím prostě formálně jsme manželé ještě pořád," dodala Jana Adamcová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.