Rozvod má za sebou, teď se vyhřívá na Kubě a vy doma mrznete. Jiří Paroubek ukázal formu plážového seladona

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek
Foto: Se svolením Jiřího Paroubka
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 1. 2022

Po více než čtyřech letech soudních tahanic došlo na konci loňského listopadu k rozvodu manželů Paroubkových. Jejich svazek byl oficiálně ukončen, navíc došlo k vzájemné dohodě ohledně rozdělení majetku. Teď si bývalý předseda vlády vyrazil na dovolenou na Kubu, kde nabírá síly. "Voda má parádních 26 stupňů a občas si vyrazím na pláž havanského diplomatického klubu. Musím uznat, že podávají skvělou citronádu," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek (69) a do redakce na žádost zaslal snímek jako důkaz.

V Česku se aktuálně teploty pohybují mírně pod nulou. To ale netrápí zkušeného politického barda Jiřího Paroubka, který úvod ledna prožívá v Havaně na Kubě.

"Také jsem navštívil restauraci Santi, kam rád chodil spisovatel Ernest Hemingway na mojito či na daiquiri. Dnes tu hraje skvělá kubánská hudba," popsal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, že k moři si vyrazil s partou přátel bez doprovodu přítelkyně. "Jde o relaxační záležitost," doplnil s tím, že v Havaně se momentálně teploty pohybují okolo 29 stupňů Celsia.

Bývalý premiér je rád, že má rozvod za sebou, protože k němu došlo až napočtvrté. Tři předchozí stání se neuskutečnila. První v dubnu bylo zrušeno kvůli nemoci Petry Paroubkové, druhý termín byl stanoven na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. Třetí stání stanovené na úvod listopadu muselo být přesunuto opět z důvodu nemoci, ale tentokrát soudkyně. Uspěl až čtvrtý vypsaný termín.

K dotazu, jak by více než čtyři roky, během nichž došlo k několika soudním stáním, Jiří Paroubek shrnul, řekl tehdy jen, že je zvyklý na stresové situace. "Jsem zvyklý pracovat pod tlakem, takže si umím na takové situace a věci poměrně rychle zvyknout," uvedl v listopadu pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády, který žádost o rozvod podal v březnu 2017. U soudu Petra Paroubková nebyla, dostavil se jen její právní zástupce.

Přesně 17. listopadu 2007 se Jiří Paroubek oženil s tlumočnicí Petrou Kováčovou (po svatbě přijala příjmení Paroubková), s níž navázal vztah během trvání svého manželství se Zuzanou Paroubkovou (64), ale údajně až poté, co manželce oznámil přání se rozvést. V roce 2009 se jim narodila dcera Margarita.

V únoru 2017 však bývalého politika jeho druhá manželka opustila. V průběhu roku 2017 začalo mediálně sledované rozvodové řízení. Paroubkovou novou přítelkyní se později stala bývalá poslankyně ČSSD Gabriela Kalábková, se kterou tvoří partnerskou dvojici.

Letos jde o první dovolenou Jiřího Paroubka. V minulém roce byl v zahraničí celkem třikrát, když navštívil tradičně Francii, Chorvatsko a Rakousko.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.