Rozvod napotřetí snad dopadne, říká Jiří Paroubek. Prozradil, kdy bude a jaké má aktuálně vztahy s manželkou Petrou

Jiří Paroubek a manželka Petra
Jiří Paroubek a manželka Petra
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 9. 2021

Na konci srpna mělo dojít na druhý pokus k soudnímu stání ohledně definitivního ukončení manželství mezi Jiřím Paroubkem (68) a jeho chotí Petrou (47). Jenže ani tentokrát k němu nedošlo. Teď oba stále manželé počítají dny do třetího pokusu. "Máme to začátkem listopadu," prozradil pro ŽivotvČesku.cz někdejší předseda vlády a poodhalil, jaké vztahy aktuálně panují mezi ním a matkou jeho dcery Margarity (11).

Rozvod Paroubkových je běh na dlouhou trať. Letos v dubnu mělo dojít k rozvodu, ale kvůli nemoci se Petra Paroubková z jednání omluvila. Druhý termín byl stanoven právě na konec srpna, ale ani tentokrát se manželka bývalého politika z důvodu nemoci nemohla dostavit. "Petra se podruhé omluvila kvůli tomu, že je nemocná. Respektuji to," řekl před několika týdny pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, který tak ani k Obvodnímu soudu pro Prahu 5 nemusel.

Napotřetí by to mohlo vyjít. "Snad už to nějak dopadne. Máme to začátkem listopadu. Já už se ani netěším, to už mělo proběhnout dvakrát a uvidíme, jestli to dopadne potřetí," řekl pokleslým hlasem pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, že se stále manželkou panují spíše vlažné vztahy.

"S Petrou jsme v kontaktu minimálně. Mně jde v tuto chvíli o dcerou a to ostatní jde stranou," dodal pro ŽivotvČesku.cz expremiér ČR.

Ale ani po rozvodovém stání není všemu konec. Podle Jiřího Paroubka ještě musí dojít k majetkovému vyrovnání, což bude podle něj »boj« na další roky. Aktuálně se ale k tomuto tématu odmítl vyjádřit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.