Rozvod s Petrou Paroubkovou v dubnu. Pak půjde ještě o majetek, říká bývalý předseda vlády

Jiří Paroubek má za sebou několik soudních stání s manželkou Petrou
Jiří Paroubek má za sebou několik soudních stání s manželkou Petrou
Foto: Profimedia.cz

Bývalý premiér Jiří Paroubek (68) se již za pár týdnů dostaví k soudu, kde proběhne rozvodové stání s jeho bývalou partnerkou Petrou Paroubkovou (47). Skončí tak pro něj jedna životní etapa, ovšem bitvě konec ještě zdaleka nebude. Po rozvodu totiž proběhne boj o majetek. "Emoce nemám žádné, beru to, jak to je," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda ČSSD.

Jiří Paroubek se s Petrou Paroubkovou seznámil během práce v době jeho politické kariéry a v roce 2007 došlo na svatbu. O necelých 10 let později manželé oznámili rozchod a už za pár týdnů se bude konat rozvodové řízení.

"Termín rozvodového stání máme na konec dubna. Emoce nemám žádné, beru to, jak to je," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý předseda vlády Jiří Paroubek, z jehož hlasu bylo znát, že ho mírně rmoutí skutečnost, že jeho dcera nevyrůstá v kompletní biologické rodině. 

Bývalý člen a předseda strany ČSSD už má za sebou soudní spory ohledně výživného na dceru a její péče. Ačkoliv nyní dojde k rozvodovému stání, neznamená to, že by pro něj tak vše definitivně skončilo.

V případě, že dojde k rozvodu během jednoho stání, soudní bitvy manželů budou stále pokračovat. Po čtyřech letech soudních tahanic je čeká ještě boj o majetek. "Počítám s tím, že se to ještě pár let bude táhnout," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jiří Paroubek, jehož partnerkou je nyní Gabriela Kalábková.

Soudní tahanice manželů Paroubkových nekončí. Podle bývalého předsedy vlády by měl soud ře...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.