Rozvodová bitva je na spadnutí. Iveta Lutovská se s manželem neshodne vůbec na ničem

Iveta Lutovská
Iveta Lutovská
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 4. 2023

Moderátorka Iveta Lutovská (39) se v loňském roce rozešla s manželem Jaroslavem Vítem (46), se kterým má dvě děti a dlouhou dobu platili za jeden z nejstabilnějších párů českého showbyznysu. Vztah se rozpadl ani ne rok po narození syna Matěje (1). "Dítě je pro vztah hodně velká zkouška, která jej mění na mnoha úrovních," uvedla pro ŽivotvČesku.cz psycholožka Radana Rovena Štěpánková jako možný důvod, proč k rozkolu došlo.

Že je v domácnosti moderátorky a modelky Ivety Lutovské Vítové něco špatně, vyšlo najevo loňského roku 14. května, kdy dvojnásobná maminka přiznala, že své 39. narozeniny bude tentokrát slavit sama. Kromě toho promluvila na sociální síti o novém životě a nových zítřcích, a tak poté nebylo příliš velkým překvapením, že pohledná zprávařka potvrdila rozvod.

Krize ve vztahu trvala podle Ivety Lutovské Vítové asi rok, a když se o ní začalo psát, již nějakou dobu pár nebydlel pod stejnou střechou. Příčinou rozvodu měla podle moderátorky být zejména nevěra ze strany manžela, která se děla navzdory tomu, že páru se v tu dobu narodil malý syn Matěj.

Přestože to již bude skoro rok, teprve se schyluje k prvnímu stání u soudu. Podle slov moderátorky to nejspíš nebude formální záležitost, která by měla šanci proběhnout v klidu a míru. "Asi jsme si oba mysleli, že to půjde. Ale teď už se neshodneme ani na tom, že je bílá barva bílá. Asi nás to přerostlo. Soud je namístě a je asi dobře, že už se to nějak začne řešit. Jakkoli. My dva se nedomluvíme," sdělila Iveta Lutovská pro web Super.cz.

Jako první se bude u soudu řešit péče o děti. Pro moderátorku je důležité především to, aby rozpadem jejího manželství moc netrpěly. Starost má zejména o dceru Anetku (9), která podle jejího mínění situaci těžko snáší. "Ví, že se řeší konflikty, auto, předávání dětí... Je velká, vnímá to víc, než bych si přála. Snažím se ji od toho izolovat, jak to jen jde. Přesvědčuju ji, že ji máme rádi a že bude vše dobré," sdělila pro portál.

Co může být příčinou toho, že se domněle šťastné rodiny rozpadají, popsala pro ŽivotvČesku.cz psycholožka a terapeutka Radana Rovena Štěpánková, která se s podobnými příběhy ve své praxi setkává denně.

"Nevíme samozřejmě, jaké konkrétní problémy měl přímo tento pár, takže se na to musíme dívat obecněji. První dítě je pro vztah zkouška, kdy se zcela mění dynamika, člověk musí svou pozornost dělit mezi více osob, nemá tolik času pro sebe a ani pro druhého, takže zvlášť ta milenecká složka vztahu může utrpět trhliny," uvedla pro ŽivotvČesku.cz renomovaná psycholožka.

Zkušená odbornice na lidskou duši, která se může pochlubit poměrně značným profesním růstem, pak upřesnila, co nastává v životě partnerů - manželů s narozením druhého potomka.

"Poté, co se vše usadí, což je třeba kolem věku šesti let dítěte, kdy už nevyžaduje tolik péče, se vše začne vracet do starých kolejí. Druhé dítě poté může se vztahem znovu zamíchat, lidé se musí znovu přizpůsobovat a neradi se vzdávají znovu nabyté svobody," popsala pro ŽivotvČesku.cz odbornou veřejností uznávaná psycholožka Radana Rovena Štěpánková.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.