Rtuť teploměru ještě vyšplhá až na 32 °C, následně půjdou teploty dolů

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Jiří Hadač / CNC / Profimedia
Martina | Redaktorka a korektorka
[email protected]
Publikováno: 12. 9. 2023

"Úterní den je tím nejteplejším do konce roku – v maximech naměříme 27 až 31 °C, v nejteplejších oblastech až 32 °C. Ve středu už velmi teplé jižní proudění ukončí studená fronta, po které už se na tropické teploty zřejmě nedostaneme," uvedla to meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz v rámci pravidelné předpovědi počasí.

Ve středu bude od západu postupně oblačno až zataženo, déšť, přeháňky a místy bouřky. "Zejména na východě území se mohou vyskytovat i silné bouřky, které budou doprovázené přívalovým deštěm a silnějšími nárazy větru. Ranní teploty budou vysoko – mezi 18 až 14 °C. Odpolední teploty od západu půjdou dolů na 22 až 26 °C, na východě kolem 28 °C," upřesnila odbornice přes počasí Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, jaký bude středeční den.

Ve čtvrtek je možné se připravit na polojasno, ráno a dopoledne na východě oblačno až zataženo s deštěm a přeháňkami. Ranní teploty 16 až 12 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C.

V pátek bude jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy. Ranní teploty 7 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Odpolední teploty 21 až 25 °C.

Předpověď počasí na víkend

V sobotu si počasí nachystá jasno až polojasno, po ránu ojediněle mlhy. Na jihovýchodě během dne ojediněle přeháňky. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C.

V neděli bude polojasno až oblačno, místy přeháňky a déšť. Ranní teploty 13 až 9 °C. Odpolední teploty 23 až 27 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.