Rum, vodka a dvacet piv denně při Výměně manželek. Mám pochybnosti o tom, jak vychovávají děti, říká expert

Výměna manželek
Výměna manželek
Foto: archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 1. 2021

Matka závislá na telefonu, otec závislý na alkoholu a rodinný přítel závislý na pohlazení a péči. Tak žije netradiční rodina, do které dala nahlédnout reality show. Jisté je, že pití alkoholu musí mít nějaké hranice. "Měl bych velké pochybnosti, že takový člověk zvládá výchovu dítěte," uvedl pro ŽivotvČesku.cz psychiatr Jan Cimický (72).

Třiadvacetiletá maminka Kateřina, která žije s přítelem Honzou (25) a roční dcerou Miou ve Velkých Hamrech, určitě před zahájením reality show netušila, do jaké rodiny bude vyměněna. Televizní štáb ji vzal do Turnova, kde na Kateřinu čekalo překvapení.

Paní Vendy (32) totiž nemá jednoho muže, ale o pozornost se tu starají dva chlapi. V domácnosti totiž kromě pána domu Maria (48) pomáhá (a z části též bydlí) i rodinný přítel Zdeněk. Oba pánové při natáčení dali najevo, že netradiční soužití jim vyhovuje. Mají spolu koníček, který jejich vztah posiluje. Tím koníčkem je pití alkoholu.

Paní Vendy o svém partnerovi říká, že nemá problém dát za den dvacet piv, půl litru vodky a půl litru rumu. Vyměněná manželka Kateřina chtěla s tímto zvykem bojovat, ale brzy to vzdala. Když si přála, aby rodinný přítel zůstal alespoň jeden den mimo rodinu, tak Mario se sebral a šel za Zdeňkem ven. Spolu pak zakotvili u večerky a zase pili.

Vyměněná manželka také projevila obavy, jakým způsobem jsou v rodině vychováváni tříletá Veronika a devítiměsíční Mario, který většinu dne tráví zavěšený v chodítku. Televizní záběry, kde nová maminka učí malého Maria první pohyby mimo chodítko, mohou u citlivých diváků vyvolat mrazení.

Oslovený odborník si nemyslí, že nadměrné pití alkoholu a výchova dětí se dají skloubit. "Měl bych velké pochybnosti, že takový člověk zvládá výchovu dítěte. Závislost na alkoholu je velmi zrádná, zejména když jde o tvrdý alkohol. Dříve či později se to projeví. Ze začátku ten člověk může mít pocit, že to zvládá, že vše je růžové, ale pak začnou probleskávat problémy, které jsou dané ekonomicky a společensky. Život takového jedince se rozsype," uvedl pro ŽivotvČesku.cz uznávaný psychiatr Jan Cimický.

"Neměnila bych, jsem spokojená s tím, jak to je," řekla na konci reality show paní Vendy, když se vrátila ke svým dvěma mužům, kteří ji společně objali. Všichni tři dospělí jsou spokojení s tím, jak to je.

Proslavila se jako hvězda Disney, kdy se v podstatě přes noc stala populární teenagerkou. ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu