Růžové sako bylo jako pro homosexuály. Kritika mi nevadí, tančil jsem pro mrtvého tátu, říká Zdeněk Godla o StarDance

Herec Zdeněk Godla s tanečnicí Terezou Pruckovou
Herec Zdeněk Godla s tanečnicí Terezou Pruckovou
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 10. 2021

V sobotu večer mohli televizní diváci sledovat první přímý přenos jedenácté řady soutěže StarDance. Jedním z letošních soutěžících je i herec Zdeněk Godla (46), jehož taneční partnerkou se stala Tereza Prucková (36). Přestože jeho výkon nebyl porotou ani diváky zhodnocen zrovna pozitivně, s kritikou si oblíbený herec hlavu neláme. Tanec pro něj měl hlubší význam. "Ten den by měl táta narozeniny, takže jsem tancoval pro něj," řekl Zdeněk Godla pro ŽivotvČesku.cz a popsal, jak se cítil v růžovém saku.

Po dvou letech se diváci dočkali nové řady taneční show StarDance, která se v loňském roce konat nemohla kvůli pandemii koronaviru. V prvním přímém přenosu si diváci i porota našli své favority, kterými se stali herec Jan Cina (33) a bývalý krasobruslař Tomáš Verner (35). I pro ostatní soutěžící ale šlo o důležitý a zlomový večer.

Jedním z letošních účastníků StarDance je Zdeněk Godla, který přestože podle poroty nepodal nejlepší výkon, domů odešel s dobrým pocitem. "Tančilo se mi dobře, užil jsem si to," řekl herec pro ŽivotvČesku.cz. Z kritiky porotců ani diváků si příliš těžkou hlavu nedělá, jeho první číslo na tanečním parketu pro něj totiž mělo mnohem hlubší význam, než kdokoliv mohl tušit.

"Mně kritika nevadí, nešlo mi o ten výkon. Šlo mi o to, abych si to užil. Navíc ten den by měl můj táta narozeniny, takže jsem tancoval pro něj. Měl jsem to jako dárek pro tátu. Je to už 7 let, co zemřel," prozradil Zdeněk Godla pro ŽivotvČesku.cz, že tanec pro něj nebyl jen soutěžním číslem, ale i symbolickým darem pro zesnulého otce.

Vůbec poprvé mohli diváci vidět Zdeňka Godlu v sytě růžovém oblečení, on sám se v něm ale příliš dobře necítil. "To sako bylo jako pro homosexuály, ale vážně. Navrhla ho moje partnerka, aby to vypadalo jako to, co měl v nějakém videoklipu Bruno Mars. Ale úplně to nevyšlo (směje se)," popsal herec pro ŽivotvČesku.cz, jaké měl pocity ze svého outfitu.

Ačkoliv byl výkon popeláře Franty ze seriálu Most zhodnocen ne zrovna pozitivně, on sám věří, že při dalších přenosech své fanoušky ani porotu nezklame. Hodlá na sobě nadále pracovat. "Do dalších kol stoprocentně zamakám," dodal Zdeněk Godla pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.