Růžový panter David Kozma potřetí obhájil titul šampiona. Brazilského ranaře Silvu zničil a zvítězil na body

David Kozma porazil Apolla
David Kozma porazil Apolla
Foto: Oktagon
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2021

Další veliký tuzemský turnaj MMA mají příznivci bojových sportů za sebou. V sobotu asociace Oktagon nabídla několik zajímavých duelů, kterým vévodila titulová bitva mezi Davidem Kozmou s brazilským ranařem Leandrem Silvou. "Bude to atraktivní bitva a velmi těžký souboj," řekl pro ŽivotvČesku.cz MMA trenér David Vyvážil krátce před zápasem. Nakonec titul obhájil český zápasník, který byl paradoxně podle sázkových kanceláří outsiderem.

Mezi držitelem titulu a vyzyvatelem se už před samotným zápasem rozjela poměrně silná slovní přestřelka, která částečně pořadatelům posloužila i v rámci proma turnaje. K souboji mezi Kozmou a Silvou mělo dojít už dříve - konkrétně 1. května, před nímž si ale český zápasník zranil nos. Nakonec k duelu došlo v sobotu jako hlavní zápas turnaje Oktagon 24 a byla to parádní bitva a podívaná.

První kolo byl aktivnější »Růžový panter« (76,85 kg), když »Apolla« Silvu (76,75 kg) k ničemu výraznému nepustil a naopak ho dokázal dvakrát hodit. První pětiminutovka tak patřila českému borci.

Druhé kolo bylo už vyrovnanější, ale Kozma byl nadále aktivnější a tak rozhodčí neměli důvod mu nedat i druhou pětiminutovku, a to i přes to, že začal výrazně krvácet z nosu.

Během třetího kola brazilskému borci začaly mizet jeho zbraně a český zápasník, kterého hnalo publikum dopředu, se čím dál více dostával do převahy. Ovšem ve čtvrtém kole se podařil brazilskému zápasníkovi tvrdý uder a svedla se bitva na zemi, kdy David Kozma doslova utekl hrobníkovi z lopaty a zázračně přežil. Po čtvrtém kole byl stav
vyrovnaný 2:2.

V pátém kole si Kozma podržel jasné vítězství a svými údery dokonce Silvovi zavřel levé oko a na konci zápasu mu tak rozhodčí Jan Voborník zvedl ruku.

"Byl to velmi tvrdý a vydařený zápas a jsem rád, že David potřetí obhájil titul. Byla to válka a velmi skvělá podívaná," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz trenér MMA David Vyvážil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.