Rytířka Brienne ze Hry o trůny šokuje svou krásou. Gwendoline Christieová má do mužné bojovnice daleko

Herečka Gwendoline Christieová
Herečka Gwendoline Christieová
Foto: Profimedia.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 4. 2021

Herečka Gwendoline Christieová (42) se nejvíce proslavila jako Brienne z Tarthu v seriálu Hra o trůny. Její postava dokázala přemoct řadu bojovníků a nebyla nejpřitažlivější ženou, zato odvaha jí nechyběla. Vtělit se do mužné rytířky dalo herečce hodně práce, neb ve skutečnosti oslňuje svou krásou a elegance jí rozhodně nechybí. Šaty jí nepochybně sluší víc než brnění.

Gwendoline Christieová se proslavila v seriálu Hra o trůny jako mužná rytířka, nebojácná žena, kterou dámské záležitosti nelákaly. O to více mnohé šokovalo, když se objevila ve společnosti a ukázala, že do seriálového vzhledu má velmi daleko. Jediné, co bylo skutečné, je její výška, měří 191 centimetrů.

"Abych tu roli získala, musela jsem na sobě opravdu hodně pracovat. Brienne mi není vůbec podobná, musela jsem odhalit svou mužnou stránku a úplně opustit mou komfortní zónu," svěřila v rozhovoru pro magazín GQ herečka, která je v civilu velmi elegantní.

Christieová je nadaná i hudebně a čas od času vezme nabídku na práci modelky. Herectví má ale přednost přede vším. "Jako herečka se můžu stát někým úplně jiným. Jsem velmi disciplinovaná a to mi pomáhá. Vytvářím ze sebe nové postavy, osobnosti, které pak ožívají," vysvětlila svou lásku k herectví Gwendoline.

Hra o trůny je pro herečku citlivým tématem. "Konec ve mně stále vyvolává mnoho emocí. Seriál mi otevřel spoustu dveří v životě, ale když skončil, tak zavřel velká vrata. Moc mi chybí, má role byla dlouhá léta má největší jistota. Škoda, že už se to nikdy nevrátí," posteskla si Gwendoline Christieová.

Přestože se Gwendoline stýská, uznává, že práce na seriálu byla velmi náročná. "Ve třetí sérii jsem měla bojovou scénu, na kterou jsem musela trénovat celé tři měsíce, každý den. Byly tam rány, pády, já jsem se naučila nevnímat bolest. Teď už modřiny nemám," doplnila krásná herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.