S Angličany nejde bránit remízu. Klukům přeji Francii, chci vidět srovnání s Mbappém, říká David Limberský

David Limberský
David Limberský
Foto: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 6. 2021

Fotbalové mistrovství Evropy podrobně sleduje také dlouholetá opora reprezentace a Viktorie Plzeň David Limberský (37). Muž, který si fotbalový život momentálně prodlužuje v Domažlicích, by hráčům národního týmu přál v osmifinále Francouze. "Zajímá mě, jak by se popasovali s rychlostními typy, jako je třeba Kylian Mbappé," uvedl David Limberský pro ŽivotvČesku.cz.

David Limberský jednoznačně patří k největším legendám plzeňského fotbalu. S Viktorkou vyválčil pět titulů, zažil úchvatné bitvy v Lize mistrů a odkopal 544 zápasů. Fotbalový život si nyní po skončení profesionální kariéry prodlouží v Domažlicích.

"Je to asi čtyři nebo pět let, kdy jsem slíbil majiteli klubu panu Ticháčkovi, že až skončím na profesionální úrovni, budu pokračovat právě tady v Domažlicích. A určitě sem nejdu jen tak pro srandu. Budu hrát, co budu moci, a doufám, že to nebudu klukům kazit," řekl před novou sportovní etapou muž, který vynikal nejen tvrdostí, ale také vynikající technikou, se kterou se obránci často pochlubit nemohou.

David Limberský nyní s nadšením sleduje výkony kamarádů z reprezentace na evropském šampionátu a doufá, že také v posledním utkání ve skupině proti domácí Anglii čeští hráči předvedou kvalitní fotbal. "Věřím, že český tým bude aktivní a že kluci nebudou bránit postupovou remízu. Čekám aktivitu a podobné výkony, jaké ukázali v předešlých zápasech," řekl David Limberský pro ŽivotvČesku.cz o zápase, ve kterém Česku stačí k vítězství ve skupině i remíza.

Pokud Češi s Angličany nepoznají hořkost porážky, čeká je postup z prvního místa a v osmifinále velmi silný soupeř. Za takové konstelace by českému výběru hrozila konfrontace s Německem, Francií či Portugalskem.

"Kdyby Češi ze skupiny postoupili, přál bych jim Francii. Zajímalo by mě, jak by se kluci popasovali s Kylianem Mbappém a dalšími rychlostními typy celého týmu," uvedl Limberský pro ŽivotvČesku.cz s tím, že tým, který chce dokázat velké věci, by se neměl bát žádného soupeře.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.