S herečkou Zdenkou Procházkovou se loučila Jitka Zelenková i Filip Renč. Znal jsem ji od dětství, zavzpomínal Jiří Stivín

Poslední rozloučení se Zdenkou Procházkovou
Poslední rozloučení se Zdenkou Procházkovou
Foto: David Kundrat/CZECH NEWS CENTER David Kundrát / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2021

V kapli svatého Václava na Vinohradském hřbitově v Praze se v úterý uskutečnilo poslední rozloučení s herečkou Zdenkou Procházkovou (†95). Noblesní dáma odešla do hereckého nebe 25. srpna. Posledního rozloučení se zúčastnili režisér Filip Renč (56), zpěvačka Jitka Zelenková (71) či hudebník Jiří Stivín (78). "Budu na ni vzpomínat jako na velkou kamarádku, znali jsme se od mého dětství," uvedl pro ŽivotvČesku.cz právě Jiří Stivín.

Noblesní dáma a vynikající herečka Zdenka Procházková milovala swing, není proto překvapením, že na její poslední cestu ji dvěma písněmi vyprovodila zpěvačka Jitka Zelenková (71). S bílou květinou v ruce se posledního rozloučení zúčastnil také režisér Filip Renč, který Procházkovou obsadil do role Lídy Baarové.

"Budu na ni vzpomínat jako na velkou kamarádku, znali jsme se od mého dětství. S mojí maminkou byla v Městských divadlech pražských, znal jsem ji už jako malý kluk. Později jsem ji doprovázel, hrál jsem doprovod k textům, které četla - například si vzpomínám, že četla Kafku a jezdili jsme po Německu. Pravidelně také navštěvovala koncert zvaný Pocta sv. Cecílii, letos to bude 21. listopadu v Rudolfinu, letos bohužel již bez ní," uvedl pro ŽivotvČesku.cz multiinstrumentalista Jiří Stivín, který se do kaple svatého Václava na Vinohradech také přišel poklonit památce vynikající herečky a dámy, která si až do vysokého věku zachovávala specifický humor a chuť rozdávat radost divákům.

Posledního rozloučení s herečkou, která velkou část svého života prožila v Rakousku, se zúčastnili také bývalý baletní mistr Vlastimil Harapes (75) či herec Jaroslav Satoranský (81).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.