S Ivetou Vítovou rozchod zamával. Na snímku, který zveřejnila, se ztrácí přímo před očima. Je to obvyklý jev, když člověk přijde o partnera, řekla k věci odbornice

Iveta Vítová
Iveta Vítová
Foto: Nextfoto
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 9. 2022

Před 13 lety vyhrála Iveta Vítová (39) korunku královny krásy. Následně se prosadila jako moderátorka a začala uvádět hlavní zpravodajskou relaci v televizi. I v soukromí se zdálo být vše dokonalé. Žila ve spokojeném manželství s podnikatelem Jaroslavem Vítem (45), kterému porodila dvě děti. Pak ale přišla rána z čistého nebe, kdy ji během mateřské dovolené partner opustil kvůli jiné ženě. Vždy štíhlá modelka je nyní doslova kost a kůže a má podlomenou psychiku. O tom, co prožívají ženy během rozvodu, promluvila pro ŽivotvČesku.cz psycholožka Radana Štěpánková.

Dalo by se říct, že půvabná blondýnka měla v životě vše, co si mohla přát. Dobrou práci, zdravé děti, zajištěného manžela. Vše se zhroutilo v okamžiku, kdy se Jaroslav Vít zamiloval do jiné ženy a modelku i s dětmi opustil.

Kromě toho, že se dvojnásobná maminka musela vyrovnat se zradou, musela se také postavit na vlastní nohy a odstěhovat se z manželova domu. Stres se na ní podepsal a doslova chrastí kostmi.

Před několika dny zveřejnila na instagramovém účtu svůj snímek z nové koupelny a pohled to nebyl hezký. Moderátorka se vždy pyšnila štíhlou postavou, nyní ale vypadá velice nezdravě.

Těžké období pro ni navíc ještě zdaleka nekončí. Čeká ji rozvodový soud, kde se bude řešit majetkové vyrovnání i péče o děti. Pro média nedávno sdělila, že psychicky ji to ještě nějaký čas poznamenávat bude, protože to nejhorší má před sebou.

Iveta Vítová není první a určitě ani poslední misskou, kterou potkal rozchod s movitým podnikatelem. V tomto případě se ale jedná o ukončení manželství po dlouhých 11 letech a hlavně o rozpad rodiny, ve které figurují dvě malé děti, dcera Anetka (8) a syn Matěj (1).

Jak těžké je takovou životní situaci zvládnout, popsala psycholožka Radana Štěpánková. "Když jde o dvojici, která spolu má děti, není to jednoduché už vůbec. Rozchody jsou pak psychicky náročnější, než když žena ovdoví," řekla pro ŽivotvČesku.cz specialistka na lidskou duši s tím, že vyrovnat se s odchodem partnera trvá průměrně dva roky, někdy ale až sedm let.

Rapidní úbytek váhy bývá také častým důsledkem prožitého traumatu. "Pro ženu nemá najednou život smysl, má strach z budoucnosti, chová se sebedestruktivně. K tomu patří i vyhýbání se jídlu," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz odbornice.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.