S Jiřím Paroubkem o dospívání: První lásku jsem poznal ve dvanácti letech, prozradil

Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Bývalý předseda vlády Jiří Paroubek
Foto: Tomáš Vrbenský / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 9. 2. 2021

Jiří Paroubek (68) je dnes důchodcem, který se udržuje ve formě pomocí tradičního čínského cvičení. V minulosti byl ale šestým předsedou vlády České republiky, a to v letech 2005 až 2006. Mnozí ho mají zapsaného jako politika, málokdo ale tuší, jaký byl jako dítě. "Do určitého věku jsem byl velmi klidné povahy," řekl v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz.

V dětství jste byl klidnější, nebo temperamentnější? Jak vás vlastně vychovávali rodiče?

Maminka mi říkala do těch jedenácti let, že jsem byl takové dítě, že když mě ráno s tatínkem někam postavili, tak mě tam večer našli. Když jsem pak začal sportovat zhruba od těch deseti či jedenácti let, tak jsem byl aktivnější. Do té doby jsem hodně četl a zabýval se školou.

Přiznám se, že jak vás znám, netipl bych si, že jste sportoval.

Opravdu? (směje se). Hráli jsme s kamarády mezi sebou fotbal a později v dorosteneckém věku jsem šel hrát do nějakého klubu.

Takže fotbal vás bavil. Známky jste měl ve škole jaké?

V předmětech, které mě bavily, tak jsem měl výborné známky. Naopak v předmětech, které mě nebavily, jsem měl známky průměrné.

Co vás nebavilo za předměty?

Matematika. Ale později, když jsem se dostal do praxe, tak jsem zjistil, že práci s čísly nejen umím, ale je to i velká zábava. Což mi mimo jiné vydrželo dodnes.

Vzpomenete si, kdy jste se poprvé zamiloval?

Ano. To mi bylo asi dvanáct let.

A když byste zavzpomínal na první vážnější lásku?

To mi bylo asi sedmnáct let.

Druhou část rozhovoru s Jiřím Paroubkem naleznete ve středu na portálu ŽivotvČesku.cz v dopoledních hodinách. V něm bývalý předseda vlády mluví o svých osudových ženách.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.