S letní dovolenou počkáme spíš do zimy, říká Lucie Zedníčková. Zmínila, proč má plány na léto nejasné

Nextfoto
Herečka Lucie Zedníčková
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 13. 7. 2021

Letní měsíce jsou časem slunce a odpočinku. Někteří lidé vyráží do oblíbených dovolenkových destinací k moři nebo za exotikou, jiní preferují volné dny strávené v tuzemsku. Herečka Lucie Zedníčková (52) zatím nemá na léto pevné plány především kvůli změnám, ke kterým neustále dochází u podmínek cestování. "Chtěli jsme jet na dovolenou, ale protože nejsme očkovaní, tak nemůžeme. Podmínky se mění ze dne na den a nerada bych jela k moři, abych se celou dobu stresovala, jestli se nic nezměnilo a budeme se moci stejně vrátit zpátky do Česka," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Spousta Čechů už tráví dovolenou v zahraničí, někteří naopak zůstávají během letošních prázdnin v Česku. Lucie Zedníčková má především pracovní plány, ale i když myšlenky na moře s rodinou byly, obává se situace, která je podle jejích slov kvůli epidemii znovu hodně nejasná.

"Čekají mě představení na letních scénách a dál nemám v plánu vlastně nic, protože mi to může kdokoli z vlády kdykoli jedním proslovem zhatit. Chtěli jsme jet na dovolenou, ale protože nejsme očkovaní, tak nemůžeme. Podmínky se mění ze dne na den a nerada bych jela k moři, abych se celou dobu stresovala, jestli se nic nezměnilo a budeme se moci stejně vrátit zpátky do Česka. Zrovna včera jsme řešili na křtu knihy, že plánovat letošní léto, je asi vážně nesmysl," řekla Lucie Zedníčková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že pokud by měla jistotu alespoň dvou týdnů neměnících se podmínek pro cestování, vydala by se s rodinou do zahraničí spontánně.

"Když ale nebude příležitost, zůstaneme doma. Máme dům se zahradou, tak to pro nás není životně důležité. A jezdit někde týden po Čechách po hotelech a bazénech, když máme zázemí a za domem les, nemá příliš smysl. Ale samozřejmě chápu ty, kteří bydlí v bytě a potřebují už změnu prostředí. Byli jsme teď v Harrachově na takovém wellness víkendu, dostala jsem ho k narozeninám už před rokem a půl. Došlo na to až nyní, protože předtím všechno zavřeli," popsala sympatická herečka, která si získala divácké sympatie například jako právnička Naďa Růžičková v seriálu z lékařského prostředí.

Osobně si myslí, že vzhledem k více jak roku s epidemií, bude chtít velké množství lidí vyrazit do oblíbených dovolenkových destinací.

"Myslím si, že letos hlavně Jižní Evropa bude přeplněná turisty, kteří chtějí k moři za každou cenu. Spíš jsem si říkala, že bude možná lepší počkat do zimy, a když se opatření rozvolní, tak letět k moři a chladno předělit teplem. Může to probíhat ve větším klidu, s menší mírou stresu a možná bude i vyšší proočkovanost. Letošní léto možná zahraničí »oželíme«, ale budeme se těšit na dovolenou v zimě," dodala Lucie Zedníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Oblíbená herečka Sabina Laurinová (50) bude mít léto rozdělené na pracovní a odpočinkovou ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu