Sae-byeok ze seriálu Hra na oliheň: Jung HoYeon je ve skutečnosti modelka, jejíž krása bere dech

Modelka a herečka Jung HoYeon
Modelka a herečka Jung HoYeon
Foto: Netflix/Courtesy Everett Collection
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 10. 2021

Seriál Hra na oliheň se během pár týdnů stal nejsledovanějším titulem na Netflixu a hercům, kteří v něm účinkovali, přinesl slávu. Jung HoYeon (27), jež ztvárnila hráčku s číslem 067, ale ani před ním neměla o práci nouzi. Byla hvězdou v jiné oblasti a role Kang Sae-byeok pro ni byla úplně první hereckou příležitostí. Ve skutečnosti jde o krásnou a skvěle vydělávající modelku.

Devítidílný seriál Hra na oliheň sleduje příběhy lidí na okraji společnosti, kteří se zapojí do krvavých obdob dětských her a doufají, že všemi projdou a odnesou si pohádkovou peněžní výhru, díky které si zajistí nový a lepší život. Hlavní ženskou postavu ztvárnila modelka Jung HoYeon, která byla do té doby známá pouze jako modelka. Přestože o práci a peníze neměla nouzi, nyní teprve zjišťuje, co je velká sláva.

Casting na roli Kang Sae-byeok byl pro Jung jejím úplně prvním a neměla ani ponětí, co ji po vydání seriálu čeká. "Já jsem byla prostě jen moc šťastná, že jsem tu roli získala a že budu moct hrát. Ani ve snu mě nenapadlo, že se Hra na oliheň stane celosvětovou senzací a že se skrz obrazovky propojím s takovým množstvím diváků," řekla HoYeon v rozhovoru pro magazín Vogue.

Divákům byla Sae-byeok sympatická především proto, že her se nezúčastnila kvůli tomu, že se dostala vlastní nezodpovědností do dluhů, ale proto, že utekla ze Severní Koreje a peníze potřebovala na to, aby se mohla postarat o svého mladšího bratra. Díky tomu se s ní propojila i herečka.

"Nejvíc se mi na mé postavě líbí to, že je schopná obětovat život, aby se mohla postarat o rodinu. Díky tomu je silná a její život má velkou hodnotu. Čím déle jsme natáčeli, tím víc mi její povaha byla blízká. Užila jsem si každou vteřinu, kdy jsem ji mohla hrát," prozradila Jung HoYeon o své roli.

Povolání modelky, kterým se Jung HoYeon živí už déle, viděla na počátku natáčení jako komplikaci. "Musela jsem se zbavit určitých zvyků, které jsem si jako modelka osvojila. Vložila jsem víc přirozenosti do svých pohybů a především do chůze. Na druhou stranu jsem ale díky své práci věděla, jak se nastavit na kameru, už jsem chápala, jak mě vidí," vysvětlila modelka a herečka, jak na sobě musela zapracovat.

Aktuálně má seriálová Kang Sae-byeok o celé miliony fanoušků víc. Díky Hře na oliheň ji na sociálních sítích sleduje už více než 21 milionů lidí a hrnou se jí nabídky jak herecké, tak modelingové. S náhlou slávou se ale vyrovnala rychle a s klidem. "Život jde dál a věřím, že mám před sebou ještě mnoho dalších let. Prostě chci jít směle dál a užívat si, co mi svět nabízí," dodala Jung HoYeon.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.