Reklama:

Samara z Kruhu je ve skutečnosti krásná žena. Kelly Stablesová přiznala důvod, proč musela mít vlasy ve tváři

Herečka Kelly Stablesová si zahrála v hororu Kruh 2 temnou Samaru (ve vaně)
Herečka Kelly Stablesová si zahrála v hororu Kruh 2 temnou Samaru (ve vaně)
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 6. 2021

Filmové zpracování knižní hororové série Kruh představilo divákům temnou postavu Samary Morganové, holčičky s charakteristickými havraními vlasy a mrtvolným vzhledem. Přesto, že ve snímku měla podobu nahánějící strach a hrůzu, její představitelka je ve skutečnosti krásná herečka Kelly Stablesová (43). Své role se ujala ale až ve druhém pokračování kultovního filmu.

Reklama:

Hororový snímek Kruh 2 vznikl na základě knižní předlohy japonského spisovatele Kódžiho Suzukiho (64) a byl podtržen také hudbou skladatele Hanse Zimmera (63), díky čemuž dokázal vyvolat mrazení a zapůsobit na diváky. Temnou postavu Samary Morganové, která je klíčová v celém příběhu a děsí nejen svým vzezřením, si zahrála jinak krásná Američanka Kelly Stablesová. Pro tu byla role velkou zkušeností a nikdy na ni nezapomene.

Reklama:

"Když jsem natáčela Kruh 2, zamilovala jsem se do dvou věcí. Tou první jsou fanoušci hororových filmů a druhou je pak umění maskérů. O make-up se mi staral vizážista Rick Baker, který je prostě nejlepší. Vytváří umění a fanoušci hororu to ví. Umění nám dává možnost přemýšlet. Přináší možnost se na chvíli zastavit a zůstat v údivu," řekla Kelly Stablesová v rozhovoru pro web Myfanbase.de.

Právě díky Ricku Bakerovi získala roli strašidelné holčičky, která ve vaně zaútočila na hlavní hrdinku ztvárněnou Naomi Wattsovou (52). "Účast na filmu byla úžasná zkušenost – hlavně proto, že jsem byla plátnem Ricka Bakera. Je držitelem Oscara a je zkrátka úžasný. Má tak skvělou představivost a dobře spolupracuje s režisérem a producenty. Ohledně filmu jsem dostávala otázky, jestli jsem se během natáčení bála, ale má odpověď zní ne. Všechno bylo hodně technické. Jinak třeba paruka Samary měla hodnotu 15 000 dolarů (v přepočtu více než 313 000 korun, pozn. red.). Z natáčení jsem si pamatovala všechno, co se dělo," zavzpomínala americká herečka na účast ve filmu, který se v českých kinech poprvé objevil v dubnu 2005.

Představitelka zla z Kruhu 2 je v reálném životě krásná žena, i když ve filmu na ni velmi zapracovali umělečtí maskéři. "Samara měla tvář zakrytou vlasy, tvůrci můj obličej neodhalili proto, aby diváci chtěli víc. Pokud něco ukážete, pak už jste to prostě viděli. Právě strach z neznáma je jeden z nejsilnějších," dodala Kelly Stablesová pro portál Hobotrashcan.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: