Samozvaný lékař z Plzně prováděl na psovi šílené pokusy. Zvíře uniklo jen o vlásek jisté smrti

Pes si vytrpěl kruté týrání.
Pes si vytrpěl kruté týrání.
Foto: Archiv: Krimi-plzen.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 7. 2020

Brutální týrání zvířete, které se vidí málokdy, vyšetřují policisté v Plzni. Student medicíny Martin Š. (25) dělal na nepochopitelné pokusy na svém psovi. Zvíře týrání přežilo doslova o vlásek. Na případ upozornil portál Krimi - Plzeň.cz.

Student pátého ročníku lékařské fakulty si pořídil do vlastnictví psa rasy Jack Rusell teriér. Na něm následně začal provádět lékařské pokusy.

Zvíře si vytrpělo drastické zacházení. Podle portálu mělo zlomenou stehenní kost, zanícené poškození rohovky a hluboké, zhnisané rány, nekrotickou tkáň či poleptanou pokožku.

Proč také pokusy na zvířeti medik dělal, je zatím předmětem vyšetřování. Psa muž při svých pokusech držel pod lékem zmírňující bolest s názvem Tramal.

Vsugeroval si, že pes je nemocný

Podle člověka, kterého portál cituje a s medikem se osobně zná, může být důvod týrání jiný, než z důvodu »medicinského« výzkumu "Je psychicky nemocný a měl by se léčit. Myslím, že si vsugeroval, že má pes nějakou nemoc a myslel si, že ho léčí. Já jen doufám, že konečně někomu dojde, že je nemocný a nestane se lékařem," uvedl zdroj.

Muže znají i v místních veterinárních ordinacích. Opakovaně je totiž navštěvoval a uváděl, že sám u zvířete diagnostikoval různé nemoci, jednalo se na příklad o kýlu, zánět žláz, píštěl, kožní problémy kvůli kterým celé zvíře oholil, nafukování stehna plyny, které mu sám odváděl jakousi trubičkou a další.

Psa nalezl v zuboženém stavu příbuzný medika, který psa převezl na veterinu.

"Takto záměrně zřízeného psa jsem za svou kariéru ještě neviděla, po celém těle měl nekrotická ložiska, které jsme již v anestezii odstranili, či zlomenou stehenní kost", uvedla pro portál Krimi-Plzeň.cz veterinářka, která tak úspěšně vybojovala první bitvu o psí život. 

"Je to ale běh na dlouhou trať. Pejska čeká nejen dlouhá léčba jeho zranění, ale i léčení jeho psychiky, protože zvíře samozřejmě trpí obrovským strachem z lidí," dodala.

Případem se začali zabývat plzeňští kriminalisté a již zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu Týrání zvířat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.