Šance na návrat domů. Pašeračce Tereze H. svitla naděje. V kontaktu s rodinou je i ministerstvo zahraničí

Pašeračka Tereza H.
Pašeračka Tereza H.
Foto: Profimedia.cz

Před třemi roky byla Tereza Hlůšková (24) zadržena na pákistánském letišti s 9 kilogramy heroinu. Od té doby se snaží dostat zpět do Česka. Realita je ale taková, že všechny pokusy o propuštění byly doposud marné. A vypadá to tak, že celý trest, který zněl: osm roků a osm měsíců za pašování drog, bude muset strávit v pákistánské věznici celý. Její právní zástupce se ale snaží o nemožné. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

"Jsme s ní nadále v kontaktu, snažíme se jí pomáhat, jak to jen jde. Předávají se jí balíčky od rodiny. Komunikujeme i s jejím právníkem," uvedla pro ŽivovČesku.cz mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová s tím, že si odsouzená Tereza zažádala také o milost.

"Modlete se za ni. Tereza je nevinná a já jí pomůžu na svobodu,“ uvedl advokát, kterého cituje Blesk s tím, že právník se údajně uchýlil ke slibnému kroku - de facto k poslední naději na její záchranu.

Pašeračka Tereza Hlůšková, která byla v Pákistánu odsouzena na 8 let a 8 měsíců ve vězení ...

Právní zástupce Terezy Hlůškové totiž podle serveru podal žádost k pákistánskému vrchnímu soudu. V ní se staví za propuštění své klientky na svobodu a zrušení trestu. Je to jeden z úplně posledních prostředků, jak lze uplatnit a mladá žena by se tak mohla vrátit zpět do České republiky.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.