Sandra Nováková vylíčila, jak si zútulňuje bydlení. Klidně bych se živila jako bytová designérka, říká

Herečka Sandra Nováková se synem Mikulášem
Herečka Sandra Nováková se synem Mikulášem
Foto: se souhlasem Sandry Novákové
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 4. 2021

Domov je místem, které zosobňuje člověka. Krásná herečka Sandra Nováková (39) má kromě hereckého talentu také estetické cítění a miluje bytový design. I když s rodinou žije v menším bytě, ráda o něj pečuje a věnuje se jeho zútulnění. Uměleckou duši v sobě zkrátka nezapře. "Není to pouze bytový design, ale například i práce se dřevem a různé redesigny. Mám vícero zájmů, proto bych se asi uživila jako cokoliv," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Televizní diváci znají Sandru Novákovou z mnoha rolí, ale aktuálně se objevuje jako doktorka Alexandra Růžičková v seriálu z lékařského prostředí. Nepatří však mezi herečky, které se zaměřují výhradně na své povolání. Spektrum jejích koníčků je poměrně široké a mezi ty hodně oblíbené patří bytový design.

"Pokud bych přišla i své herecké povolání, které vykonávám, tak bych se tímto směrem asi porozhlédla. Spíš to ale beru jako koníček, něco, co mě baví jako jedna z mnoha věcí. Není to pouze bytový design, ale například i práce se dřevem a různé redesigny. Mám vícero zájmů, proto bych se asi uživila jako cokoliv. Klidně bych mohla dělat třeba i zahradnici (směje se)," řekla Sandra Nováková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že je estét a prostředí kolem sebe chce mít hezké a útulné.

"Máme malinkatý byt, v něm nepřesouvám. Veškerý nábytek máme dělaný na míru od truhláře, proto se moc přesouvat nedá. Ale spíš musím neustále vymýšlet, jak se požadavky naší rodiny trochu mění s tím, jak roste syn. Musíme byt neustále »nafukovat«, přestavujeme a zapojujeme truhláře a vymýšlíme, jak udělat více prostoru, aby to vypadalo rozměrově stejně," popsala krásná maminka pětiletého Mikuláše úpravy, kterými prochází domov, ve kterém žije se snoubencem a režisérem Vojtěchem Moravcem (33), s nímž má syna.

Důležité je podle oblíbené herečky především to, aby se chybnými kroky byt opticky nezmenšil a úpravy nebyly spíše na škodu. "Prostor bytu by se neměl zmenšit, ale působit ideálně ještě větší, než ve skutečnosti je. Zároveň v něm musí mít i dítě svoje vlastní útočiště. Jsou to úkoly, které mě baví řešit. Naše bydlení miluju, máme ho rádi a jsme šťastní," dodala Sandra Nováková pro ŽivotvČesku.cz.

Matematik a mecenáš Karel Janeček (48) a jeho partnerka historička a podnikatelka Lilia Kh...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu