Sansa ze Hry o trůny prošla proměnou. Sophie Turnerová je dnes blond kráska, matka a feministka

Herečka Sophie Turnerová
Herečka Sophie Turnerová
Foto: Showpix
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 3. 2021

Celosvětově oblíbený seriál Hra o trůny udělal hvězdy z celé řady dosud neznámých tváří. Mezi nimi byla i Sophie Turnerová (25), která získala roli Sansy Starkové v období dospívání. Dnes je úplně jinou ženou, než jakou diváci vídali na obrazovkách. Je z ní blondýnka, manželka, matka osmiměsíční dcerky Willy a feministka. Z teenagerovských let strávených na natáčení má dodnes rozporuplné pocity.

Sophie Turnerová se proslavila díky seriálu Hra o trůny a od té doby stihla hrát i v několika dalších filmech a seriálech. Svět ji poznal jako dospívající dívku se zrzavými vlasy, dnes je to ovšem dospělá žena s blond kadeřemi, která se práce na čas vzdala, aby se mohla starat o dcerku Willu. Tu přivedla na svět v loňském roce a jejím otcem je zpěvák Joe Jonas.

Když byla obsazena do role Sansy Starkové, byla Sophie dospívající dívkou. "Rychle jsem si uvědomila, že to, že jsem ještě dítě a že zatím ani hrát moc neumím, neznamená, že můžu něco pokazit. Musela jsem se začít učit od zkušenějších a hodně mi to dalo," připustila herečka v rozhovoru pro magazín Untitled.

"Dospívání na natáčení nebylo jednoduché. Mé postavy se dotýkala témata znásilnění a měsíčků, hodně jsem si pak od vrstevníků poslechla. Až po čase mi došlo, že je nesmím vnímat, že zkrátka jen využívají mých úspěchů k možnosti mě ponížit. Ale popravdě si to v sobě pořád nesu, nebylo to příjemné období," popsala Sophie svou pubertu.

Dnes je Sophie blondýnkou, matkou a feministkou, na což je velmi hrdá. "Štve mě, kolik lidí si myslí, že ženy nejsou schopny dosáhnout stejných úspěchů jako muži. Jak si dělají legraci z jejich řidičských schopností a tvrdí, že ženy nejsou vtipné. Vlastně asi neznám jedinou ženu, která by alespoň kouskem své duše nebyla feministkou právě kvůli těmto zdánlivým maličkostem," vysvětlila seriálová Sansa, co ji ze strany opačného pohlaví dohání k šílenství.

Sophie Turnerová je odhodlaná stát se matkou podruhé a svému manželovi děkuje, že s ní dceru stvořil. "Být maminkou je má nejoblíbenější práce ze všech, které jsem kdy dělala. Jsem na sebe, na dceru i na svého muže moc pyšná. Jednou budeme mít opravdu velkou rodinu," doplnila hvězda populárního seriálu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.