Šárka Grossová o dcerách Natálii a Denise. Každá je úplně jiná, role si teď ale paradoxně mění. Cejch protekčních holčiček však mají pořád

Denisa, Natálie a Šárka Grossovy
Denisa, Natálie a Šárka Grossovy
Foto: Nextfoto
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2022

Jsou mladé, krásné a úspěšné. Řeč je o dcerách bývalého premiéra Stanislava Grosse (†45) Denise (24), která se stále více věnuje focení, a Natálii (19), pro kterou se stal druhým domovem svět divadla, filmu a televize. Jejich maminka Šárka Grossová (52) je na ně právem hrdá a v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila nejen o jejich dětství, talentu a komplikovaném světě showbyznysu, ale i o vaření či výměně rebelských rolí.

Šárko, jste pyšná na svoje dcery? Poslouchaly vás jako děti a čekala jste, že půjdou tímto směrem?

Ne, netušila jsem to. Možná trochu u Natálky, protože ta od malička zpívala. A když už mě upozorňovaly učitelky ve školce, že zpívá hezky, tak jsme ji v sedmi letech přihlásili do Kühnova dětského sboru. Denda si spíš ráda fotila, často sama sebe, byla to taková pózistka a časem to přešlo v to, že se teď nejvíc věnuje fotografii. Strašně ji to baví, dělá to hrozně ráda a myslím si, že i dobře. Samozřejmě nevím, co by na to řekli profíci, ale občas se jí někdo takový ozve s tím, že je vidět, jak fotograficky roste, což je hezké. Krom toho taky zpívá a stepuje, v čemž ji teď čeká mistrovství republiky.

Jestli se nepletu, tak v tom už nějaký titul má…?

Ano, obě holky byly několikrát mistryně světa ve formacích a další umístění mají třeba v duetech. Natálka step letos moc nestíhá, ten příští by se ale prý chtěla vrátit, říkala. Denda pokračuje, ale zase třeba nemá zájem o konkurzy na role. Říká, že to nechce, že to není to její »hlavní«, možná si prý zkusí udělat nějaké svoje písničky, ale to se musíte zeptat jí.

Na mě to ale působí, že o média moc nestojí…

Nestojí… No, oni ji spíš novináři tolik neoslovují, tak jako třeba Naty, která se v těch divadlech pohybuje víc a je pod palbou novinářů, když to takhle řeknu v nadsázce. Obě dvě ale nějaký talent mají, teď už se o to, co bude dál, ale musí poprat samy, protože už jsou v uvozovkách dospělé. Vždycky za nimi samozřejmě stojím, ale tou dráhou už si jdou skutečně samy. Lidi, když něco potřebují, už oslovují přímo je, Denda už bydlí sama, Naty o tom přemýšlí, protože má přítele, který je operní zpěvák… Předtím jste se ještě ptal, jestli poslouchaly. To je nejvtipnější otázka, jasně že ne, žádné dítě neposlouchá.  

Lidé už je znají, vědí, že to jsou dvě úspěšné mladé dámy, které mají skvělé zázemí a úžasnou mámu. Jaké ale byly třeba na základní škole?

Hlavně je každá úplně jiná a každá má to svoje. Denda byla taková, nechci říct, chytřejší, ale učila se »zadara«, stačilo ji si něco přečíst a uměla to, dokázala to rozvádět. Hroutila se, když dostala dvojku. A kdyby si chtěla dostudovat vysokou, tak myslím, že by neměla problém. Natálka, když jednou dostala čtyřku, tak mi říkala: "Mami, vždyť je to jenom číslo, neřeš to." Ale taky se učila dobře, odmaturovala se samými jedničkami. Ona je totální extrovert, Denda byla víc introvertní, ale teď už to tak úplně není. Jestli byla Natálka jako malá takový rebel, tak teď to paradoxně přebírá Denda a Naty je víc zklidněná.

Jak to mají s vařením? Kdy jste poprvé řekla: Holky, máme doma troubu a musíte se naučit upéct bábovku?

Dendy už se musíte zeptat sám, jak to má teď, ale když žila s přítelem, tak si vařili, jednou on, jednou ona. Naty se hodně snaží o zdravou výživu, má sklony k vegetariánství a jíst maso je pro ni trochu problém, takže si vaří sama. Hodně zeleninu, rýži, občas kousek kuřecího a má ráda thajskou kuchyni. Abych na ni ale koukala, jak vaří, to se nestává, protože doma moc není, ráno odjede do školy, po ní do divadla a většinou přijde až večer. Vařit ale umí obě dvě.

Branže, do které se obě více či méně pustily, není vždy úplně kamarádská a přívětivá. Jak to zvládají a jak to vnímáte vy?

Svět showbyznysu takhle funguje, ale to jsem dřív nevěděla, stejně jako jsem si nemyslela, že holky budou mít tenhle směr jako hlavní. Spousta lidí si myslí, jak ti umělci vydělávají obrovské peníze, a nevidí, kolik je za tím dřiny, práce a investic. Když v tom chcete být dobrý, je potřeba investovat do dobrých učitelů zpěvu, tance… A to nemluvím o volném čase, který skoro nemají. Co ale mají, je ten cejch, že to jsou prominentní holčičky, kterým bude každý nadržovat. S tím se, stejně jako se zlobou a nenávistí, musely mnohokrát poprat. Už se to trochu naučily, ale stále je to těžké.

A poslední věc, co mě zajímá, Šárko, kde se dají holky aktuálně vidět?

Naty určitě ve Fantomovi opery a momentálně zkouší ještě dva muzikály, a to Doktor Faust v Divadle Na Maninách a Okno mé lásky na Broadwayi. A Deniska bude k vidění v Hudebním divadle Karlín ve hře Slunce, seno, jahody.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.