Scénář pohřbu Františka Nedvěda: Syn Vojta popsal, co se bude během posledního rozloučení dít. Dojde na překvapení

Hudebník František Nedvěd
Hudebník František Nedvěd
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 7. 2021

Hudební svět se v neděli ponořil do hlubokého smutku, když se Českem rozlehla smutná informace o tom, že ve věku 73 let zemřel vynikající muzikant František Nedvěd. Ten musel být hospitalizován, když se mu vrátila zákeřná rakovina. Jeho rodina do poslední chvíle věřila, že muzikant zlou nemoc porazí. Bohužel byla nad jeho síly. V sobotu 24. července od 11:00 se koná poslední rozloučení s hudební legendou. "Pohřeb bude v krematoriu v pražských Strašnicích, během něj zazní šest skladeb, které byly tátovi nejbližší," prozradil pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd.

Hudebník se poslední tři roky potýkal se zdravotními problémy. "Ty tři poslední roky stojí za houby. Pořád nějaké nemoci," řekl pro ŽivotvČesku.cz před pár týdny František Nedvěd. Narážel tak zejména na loňský rok, kdy přišel o hlas a přiznal, že má zdravotní problémy v souvislosti s rakovinou. Jenže zabojoval, jak u něj bylo zvykem a na začátku roku se těšil z toho, že se jeho zdravotní stav zlepšil.

Nemoc se mu ale vrátila a před 14 dny musel být hospitalizovaný. "Táta zemřel v neděli, vzalo to neskutečný obrat. V sobotu vypadal ještě v pořádku a v neděli odpoledne, když jsme do nemocnice jeli s maminkou, tak už moc nekomunikoval. Říkal jsem si, že se to ještě obrátí. A večer o půl desáté nám volali z nemocnice, že táta zemřel," řekl pro ŽivotvČesku.cz syn hudebníka Vojta Nedvěd s tím, že věřil do poslední chvíle, že táta zabojuje a nemoc porazí.

V sobotu se koná pohřeb legendárního hudebníka, kam se může přijít naposledy rozloučit také veřejnost. "Během obřadu bude hrát hudba, kterou měl táta rád. Dohromady jsme to dávali s bráchou. Tedy zazní tam i jeho skladby, kterých bude celkem šest. Hudba bude po konci obřadu znít dál z jeho desky," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd s tím, že nebude prozrazovat, kdo během obřadu bude mít proslov.

"Bude tam i člověk, který se ujme slova, ale o koho půjde, neprozradím. Bude to takové překvapení. Co naznačím, že půjde o člověka, který byl tátovi velmi blízký nejen hudebně, ale zejména lidsky," dodal pro ŽivotvČesku.cz talentovaný syn Františka Nedvěda.

"

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.