Sebevraždu ve Výměně manželek vyšetřují jako vydírání. Návrh na podání obžaloby režiséra

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 2. 2021

V případu, kdy při natáčení reality show Výměna manželek zemřel jeden z účastníků, padlo obvinění. "Mohu uvést to, že kriminalisté z Opavy předali spisový materiál na Okresní státní zastupitelství Opava s návrhem na podání obžaloby. Jedná se o přečin vydírání," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Pavla Jiroušková k více než rok starému případu.

Podle informací, které má redakce ŽivotvČesku.cz k dispozici, chtěl jeden z účastníků přerušit natáčení reality show, protože měl úmrtí v rodině. Muž chtěl zařizovat pohřeb blízké osoby a štáb ho měl údajně nutit, aby dál pokračoval v natáčení. Podle deníku Blesk tou osobou byl dvaačtyřicetiletý Stanislav K., který pracoval jako policista. Během natáčení se oběsil v lese.

"Mohu uvést jen to, že kriminalisté z Opavy předali spisový materiál na Okresní státní zastupitelství Opava s návrhem na podání obžaloby. Jedná se o přečin vydírání. Konkrétní být nemohu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz policejní mluvčí Pavla Jiroušková. Podle informací deníku Blesk je obviněnou osobou režisér Jan B. (42).

Údajně existuje dopis na rozloučenou, který muž adresoval před sebevraždou manželce, a ve kterém popsal, co ho k sebevraždě vedlo.

"S Výměnou manželek to podle mě nesouvisí," uvedla k případu pro ŽivotvČesku.cz Jana Rezková, která se na reality show podílí jako druhá režisérka.

Případ má na stole opavský vedoucí státní zástupce. Pokud se mu bude zdát, že policie odvedla dobrou práci a důkazy jsou silné, tak podá obžalobu. Důkazy ale může vyhodnotit také jako nedostatečné a vyzvat policii k doplnění či stíhání rovnou zastavit.

"Byli jsme informováni, že policie v souvislosti s tragickou smrtí účastníka jednoho z našich pořadů vyšetřuje člena externí produkce, která pořad televizi Nova dodává. I nadále pokračujeme v plné spolupráci s policií," uvedl pro novináře již dříve koordinátor Výměny manželek Vojtěch Boháček z TV Nova.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.