Šedesátník Tom Cruise oslnil zářivým úsměvem. Ve svém věku vypadá skvěle a vitálně

Tom Cruise
Tom Cruise
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]cesku.cz
Publikováno: 26. 1. 2023

Hollywoodský herec Tom Cruise (60) právě zažívá okamžiky úspěchu. Jeho film Top Gun: Maverick totiž před dvěma dny získal rovnou sedm nominací na Oscara. Když jej proto fotografové zachytili, jak odlétá z londýnského heliportu helikoptérou, zdobil jej zářivý úsměv od ucha k uchu. Ve svém věku se umělec pyšní vynikající kondicí a na pohled působí jako o desítky let mladší muž. Podle fitness webu Jacked Gorilla za to vděčí velmi přísnému dietnímu režimu a sportu, kterému se poctivě věnuje.


Pomalu se blíží předávání Oscarů, které proběhne v březnu. S napětím jej nejspíš očekává herec Tom Cruise, jehož akční film Top Gun: Maverick, který spoluprodukoval, získal rovnou sedm nominací. Krátce poté, co se filmová legenda tuto zprávu dověděla, byla zachycena fotografy na londýnském heliportu, jak nasedá do svého vrtulníku.

Toma Cruise při tom zdobil zářivý americký úsměv a na první pohled by nejspíš nikdo nehádal, že se jedná o šedesátníka. To rozhodně není nezasloužené, herec je totiž známý tím, že na svou životosprávu velmi pečlivě dbá. Serveru Jacked Gorilla prozradil, jaké všechny sporty momentálně provozuje.

"Jízda na kajaku, speleologie, šerm, běžecký pás, posilování, lezení po skalách, turistika. Běhám, dělám tolik různých aktivit," vyjmenoval umělec s tím, že pokud zrovna neprovádí některou z těchto činností, věnuje se posilování, což bývá obvykle zhruba třikrát týdně. Každý ze tří dnů se soustředí na jinou část těla - horní, dolní a střední. Některé z jeho cviků zahrnují tři série a až deset opakování mrtvých tahů, výpady se zátěží a podobně.

Tom Cruise se údajně řídí radami svého přítele a sportovního parťáka Davida Beckhama (47) a omezuje svůj denní příjem kalorií na pouhých 1200. Dále se vyhýbá tučným a nezdravým jídlům, většinu svých jídel připravuje na grilu a skládá je z ryb, vaječných bílků, kuřecího masa, ovesných vloček a zeleniny.

Tom Cruise je oblíbeným hercem akčních rolí. Objevil se například ve filmech jako Mission: Impossible, Mumie nebo Na hraně zítřka. Je otcem tří dětí - Suri (16), Connora (28) a Isabelly Jane (30).


Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.