Sedm let se domáhal od nezletilých dívek intimních fotografií, pak jim muž (46) vyhrožoval

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 8. 2020

Až dvanáct let odnětí svobody hrozí 46letému muži z Olomoucka. Muži zákona ho obvinili z obtěžování školaček ve věku 12 až 15 let. Od nich lákal intimní fotografie přes internet. Následně je měl podle policie vydírat. Dívky kontaktoval posledních sedm let.

Policie muže zadržela loni v listopadu. Za posledních pět let policie eviduje celkem sedm poškozených.

"Obviněný je ve vazbě a ve vězení může strávit až 12 let,” upřesnila mluvčí policie Soňa Štětínská s tím, že muž byl obviněn hned z několika skutků jako sexuální nátlak, výroba dětské pornografie, vydírání a svádění k pohlavnímu styku.

Navazoval s nimi komunikaci, během níž těmto dívkám vyznával náklonnost a lásku. Pokud to bylo vzájemné, následně po nich požadoval jako projev jejich náklonnosti a lásky zasílání intimních materiálů v podobě fotografií a videí, což dívky plnily,” uvedl už dříve kriminalista Ondřej Vaněk.

Pokud s ním dívky dále nechtěly být v kontaktu, snažil se je zastrašit a vydírat. Měl jim vyhrožovat, že intimní snímky zveřejní na sociálních sítích a zašle je jejich kamarádům a jejich rodinám. Jedna z dívek byla s mužem takto v kontaktu zhruba čtyři roky. Dívky, které si vybíral náhodně, byly různého typu. S dívkami, které byly z celé republiky, se muž nikdy nesešel. Obviněný žil sám, nepracoval a za podobnou trestnou činnosti nebyl dosud stíhán. Stíhán byl pouze za majetkovou trestnou činnost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.