Sedm schodů k moci: Kauz je mnohem více a měly by spatřit světlo světa, říká Veronika Žilková

Veronika Žilková
Veronika Žilková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 2. 2024

V seriálu Sedm schodů k moci, který je volně inspirovaný kauzou Nagyová a Nečas, hraje jednu z menších, ale výrazných rolí herečka Veronika Žilková. Vedoucí kantýny v Parlamentu České republiky ztvárňuje držitelka Českého lva velmi věrohodně. Pro ŽivotvČesku.cz sympatická herečka seriál zhodnotila a připustila, že podobné seriály s tematikou z politického prostředí vnímá jako velice zajímavé. "Tleskám scenáristům nejen za obsah, ale i úroveň seriálu," sdělila pro ŽivotvČesku.cz Veronika Žilková coby seriálová vedoucí jídelny Ivana Šustrová.

Seriál Sedm schodů k moci patří bezpochyby k povedeným počinům mezi českými seriály. Ústředním motivem je příběh mladé a nezkušené Anny Malé, jež se postupně dostane mezi politické špičky a začne mít až nezdravý vliv na premiéra České republiky, který je zároveň jejím milencem.

Příběh je volně inspirovaný politickou kauzou a vztahem Jany Nečasové, dříve Nagyové, a bývalého předsedy Petra Nečase. V seriálu se objevuje i populární herečka Veronika Žilková, jež hraje postavu rázné vedoucí parlamentní kantýny. Pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka seriál zhodnotila a zmínila, že má s politickým prostředím své zkušenosti.

"Je dobrou zprávou, že v České republice konečně začínají vznikat seriály s touto tematikou, což je jinde ve světě běžná záležitost. Tleskám scenáristům Lence Hornové a Pepovi Klímovi, které znám z doby, kdy jsme byli kolegové na nejstarší tuzemské komerční televizi. Mám radost, že tím, že oba znám, tak se jim podařil natočit velmi atraktivní seriál z politického prostředí. Tleskám jim nejen za obsah, ale i úroveň seriálu," pochválila seriál držitelka Českého lva.

"Je to první výrazný seriál po revoluci s politickou tematikou, který dokáže diváka oslovit. A je škoda, že toto téma nemá širší spektrum, protože noviny jsou plné bulvárních kauz o umělcích, ale klidně bych si troufla říct, že mezi politiky je silných kauz více, a bylo by fajn, kdyby novináři se scenáristy dali tvář i jiným seriálům v podobném duchu," zhodnotila pro ŽivotvČesku.cz seriál úspěšná a populární herečka Veronika Žilková a dodala s lehkou ironií v hlase, že politické kruhy jí nejsou cizí. "Asi to prostředí trochu znám, že...," podotkla herečka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.