Sedm schodů k moci ve stopách Jany Nečasové: Scenáristka Hornová je fascinována přerodem naivní dívky v mrchu

Petr Nečas a Jana Nečasová Nagyová
Petr Nečas a Jana Nečasová Nagyová
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 31. 1. 2024

První díl seriálu Sedm schodů k moci měli diváci možnost zhlédnout v televizi o víkendu. Už po premiérové epizodě bylo jasné, že příběh upoutá i náročnější diváky. Na scénáři se podílela producentka Lenka Hornová a publicista Josef Klíma. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila zástupkyni něžného pohlaví s dotazem, co ji nejvíce překvapilo na skutečném příběhu případu Nagyová a Nečas, kterým se seriál nechal volně inspirovat. Z jejích slov vyplynulo, že tvorba byla nejzajímavější zejmena v ohledu fikce, která vznikala na základě skutečného příběhu.

Před více jak deseti lety Českou republikou otřásla kauza, která skončila pádem vlády Petra Nečase a jeho odchodem z čela ODS. Hlavní aktérkou politické aféry tehdy byla dle závěru policie Nečasova milenka Jana Nagyová, dnes Nečasová.

Kauzou se nechali tvůrci seriálu Sedm schodů k moci volně inspirovat a do příběhu zasadili postavu mladé naivní Aničky Malé, která se z výčepní v hospodě vypracuje k nejvyšším politickým špičkám v České republice. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila známou producentku a spolutvůrkyni scénáře Sedmi schodů k moci Lenku Hornovou s dotazem, co ji na skutečném osudu dvou politicky angažovaných lidí nejvíce zaujalo.

"Mě na tom zaujala fikce oproti inspiraci, se kterou přišel Pepa Klíma. Ten přerod naivní a v zásadě hodné holky vlivem různých událostí, které jí život nadělil, v tu bezskrupulózní mrchu. To je věc, která se zásadně liší od inspirace. Přišlo mi to na tvorbě jako nejzábavnější a k tomu jsem na spolupráci s Pepou Klímou nejvíce přispěla, a to ve smyslu ženského pohledu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Lenka Hornová, která zastává na televizi Prima pozici ředitelky obsahu více než sedm let a jednoznačně se řadí k nejlepším.

"Skutečný příběh je velmi pozoruhodný. Do toho našeho jsem přidala claim bulvárního novináře, což mění celou linku. A to tak, že je to natolik šílené, že ve skutečnosti by se to stát nemohlo," dodala pro ŽivotvČesku.cz nejúspěšnější česká producentka, scenáristka a moderátorka Lenka Hornová.

Stejně jako v knize, kterou dle kauzy napsal investigativní novinář Josef Klíma, se i v seriálu objevuje životní příběhy ženy, která milovala luxus, vlivné muže a moc. V seriálovém zpracování ambiciózní Annu Malou, jež dokázala okouzlit předsedu vlády, ztvárňuje herečka Eva Josefíková. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.