Sedmnáctileté expřítelkyni uřízl hlavu a schoval ji do skříně. Soud řeší neobvykle brutální vraždu

Švédsko řeší brutální vraždu krásné dívky.
Švédsko řeší brutální vraždu krásné dívky.
Foto: pixabay.com / archiv zavražděné dívky
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2020

Ve Švédsku se lidé vzpamatovávají z brutální vraždy. V úterý tam začal soud s třiadvacetiletým mužem podezřelým z neobvykle brutální vraždy. Obžaloba tvrdí, že zabil svou sedmnáctiletou expřítelkyni a uřízl jí hlavu. Následně jí zabalil do alobalu a v kufříku schoval do skříně, kde ji policie později také našla. Muž svou vinu odmítá. Hrozí až doživotní vězení.

Sedmnáctiletá Wilma Anderssonová zmizela loni 14. listopadu ve městě Uddevalla na jihozápadě Švédska. Půl roku od jejího zmizení se u soudu ocitl její třiadvacetiletý expřítel Tishko Ahmed Shabaz. Obžaloba tvrdí, že jí má na svědomí.

Doufám, že Wilmu najdete,“ řekl podle listu Aftonbladet policii, když se ho na začátku vyšetřování ptala, jestli neví, kde jeho bývalá přítelkyně je.

Na konci listopadu policisté v jeho bytě kromě hlavy oběti objevili také stopy krve a dívčinu DNA. Policie uvádí, že podle zjištění dívka nejspíš zemřela v obývacím pokoji, následně ji vrah přenesl do ložnice a v koupelně jí pak oddělil hlavu od těla. Ostatní části těla se dosud nenašly. 

Choval se majetnicky

Matka oběti podle serveru Expressen vypověděla, že Wilma svého partnera velmi milovala, nakonec se však rozhodla pro rozchod. Dívčina matka také popsala, že se mladý muž k její dceři choval velmi majetnicky.

Poté, co byl oficiálně obviněn z vraždy, Shabaze našli v cele v bezvědomí a převezli do nemocnice. Dozorci pak v jeho cele našli dva ručně psané vzkazy. „Wilminu vraždu nikdy nevyřešíte,“ zní první. „Bůh ví, že jsem nevinný. Nejsem vrah. Jsem svobodný muž,“ citoval portál iDnes.cz.

Chci vědět, kde je Wilma. Stále svou dceru nemůžeme pohřbít, protože ji nemáme celou. Každý, kdo má rodinu, tomu musí rozumět. Je to naprosto nelidská situace,“ uvedla Wilmina matka.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.