Šéf Slušných lidí vyhrožoval v koláži Hřibovi i Novotnému. Případ řeší policie

Zdeněk Pernica je šéfem radikálního hnutí.
Zdeněk Pernica je šéfem radikálního hnutí.
Foto: Archiv Zdeňka Pernici / koláž Facebook
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 4. 2020

Policie se zabývá fotomontáží umístěnou na Facebooku, na níž předseda hnutí Slušní lidé Zdeněk Pernica. V ní vyhrožuje likvidací třem politikům - pražskému primátorovi Zdeňku Hřibovi, starostovi Prahy 6 Ondřeji Kolářovi a Řeporyjí Pavlu Novotnému. Informoval o tom server Aktuálně.cz.

Zdeněk Pernica, který předsedá brněnskému hnutí Slušní lidé, o víkendu na Facebooku formou koláže vyhrožoval likvidací tří pražských politiků.

"Nevíte, kolik rublů je odměna? Přišel jsem kvůli koroně o peníze a potřebuju to nějak doskočit,“ uvedl nad příspěvek s koláží. Následně se v příspěvku tím, že jeho úmysl měl humornou podobu a nešlo o vyhrožování. „Normální člověk pochopí, že je to humor a satira, i když se mu to třeba nelíbí,“ uvedl.

Policie se zabývá koláží

Na jednání upozornil Policii novinář Ondřej Kundra na svém Twitteru. Pernica následně příspěvek z Facebooku smazal. "Děkujeme za upozornění, policie už se případem zabývá,“ odepsali policisté na sociální síti.

V současnosti všem třem politikum byla přidělena policejní ochrana. Trojnásobný mistr ČR v kickboxu Pernica stojí za vznikem hnutí Slušní lidé, které někteří politologové označili za radikální pravici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.