Šéfinspektor Barnaby z Vražd v Midsomeru se změnil v sympatického pána v důchodu. John Nettles popsal, jak si o seriálu povídal s královnou

John Nettles (vpravo)
John Nettles (vpravo)
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 7. 2022

Seriál Vraždy v Midsomeru patří mezi kriminálky, které si čeští diváci obzvlášť oblíbili. Charismatický šéfinspektor Barnaby, kterého ztvárnil John Nettles (78), v něm byl od samého začátku až do roku 2011, kdy byl nahrazen. Od té doby zestárl, ale jiskru v očích neztratil. Pro magazín The Moorlander zavzpomínal na dobu, kdy si o seriálu mohl popovídat s královnou Alžbětou II. (96).

V roce 1997 měl premiéru seriál Vraždy v Midsomeru. Ten se u diváků dočkal tak pozitivního ohlasu, že pokračoval až do roku 2021. Posledních deset let však už bylo obsazení úplně jiné, a to včetně hlavní role. Herec John Nettles, který ztvárnil šéfinspektora Barnabyho, se v roce 2011 rozhodl ze seriálu odejít a postupně se připravovat na důchod.

John Nettles je aktuálně už v důchodu, svou poslední roli ztvárnil v seriálu Poldark v roce 2017. Od té doby si užívá zaslouženého odpočinku a stárne bez stresu způsobeného prací. Díky Vraždám v Midsomeru měl ale na společenské akci možnost si popovídat s královnou Alžbětou II., která mu svěřila, že je fanynkou.

"Královně jsem se při setkání omluvil za to, že na obrazovkách zabíjíme tolik britských občanů. Z naší konverzace vyplynulo, že je fanynkou seriálu od samého začátku. Dokonce mi řekla, že by nechtěla žít v Midsomeru. Chtěl jsem odpovědět na úrovni, ale vypadlo ze mě, že to by určitě nechtěla, protože by byla mrtvá. To bylo trapné," zasmál se John Nettles v rozhovoru pro The Moorlander.

Je evidentní, že John Nettles je v důchodu spokojený a čas na odpočinku mu svědčí. Na nejnovější fotografii je sice jasně vidět, že zestárl, ale jiskru z očí neztratil a úsměvů má stále na rozdávání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.