Šéfkuchař Radek Kašpárek má podruhé covid. Leží s bolestmi kloubů. Popsal průběh nemoci

Šéfkuchař Radek Kašpárek
Šéfkuchař Radek Kašpárek
Foto: ŽivotvČesku.cz

Šéfkuchař Radek Kašpárek (39) už podruhé bojuje s nemocí covid-19. Poprvé byl na koronavirus pozitivní v říjnu loňského roku a nyní je v karanténě znovu. Průběh v loňském roce nebyl u porotce oblíbené show MasterChef Česko vážný, teď je mírně horší. "Je mi podobně jako v říjnu. Akorát mám bolesti kloubů," řekl Radek Kašpárek pro ŽivotvČesku.cz.

Uznávaný šéfkuchař a jeden z porotců show MasterChef Česko Radek Kašpárek se potýká s koronavirem. Nemoc covid-19 pro něj není neznámým protivníkem, poprvé ji prodělal v říjnu 2020. Stejně jako tehdy, ani nyní naštěstí nebojuje s těžkým průběhem.

Michelinský gastronom se nyní izoluje doma. "Teď mám bolesti kloubů a rýmu. Oproti říjnu je to takové silnější nachlazení, takže jsem v karanténě a ležím. Je skutečně pravda, že protilátky po nemoci má člověk zhruba na 3 měsíce, když jsem si je nechal nedávno zjišťovat, už jsem je prakticky neměl," řekl pro ŽivotvČesku.cz respektovaný šéfkuchař, který na konci loňského listopadu musel podstoupit akutní operaci v souvislosti s páteří.

Šéfkuchař, kterého mohou diváci na obrazovkách aktuálně vídat v show MasterChef Česko: Souboj nejlepších, ve svém životě mnohé změnil. Ze 110 kilogramů zhubnul na 90, po operaci už odhodil berle a brzy se stane otcem.

Epidemická situace v Česku vykazuje alarmující čísla především v počtu hospitalizovaných a těžkých případů s covidem. Nemocnicím začínají docházet kapacity a odborníci bijí na poplach, že může dojít pod náporem narůstajícího počtu nakažených lidí virem SARS-CoV-2 ke kolapsu zdravotnického systému. Řešením krizového stavu je podle uznávaného profesora z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy Jaroslava Flegra (62) několik základních bodů, které mohou vést k ukončení epidemie koronaviru.

Manželka Radka Kašpárka, pohledná Andrea, během několika týdnů přivede na svět chlapečka. Půjde o první společné dítě tohoto páru a manželé už si poradili i se jménem. Syna pojmenují Sebastian.

Epidemie koronaviru v České republice začíná brzdit. Reprodukční číslo se drží pod klíčovo...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.