Seriály mi jen daly, čas pro rodinu si pečlivě hlídám, říká o herectví Dana Morávková

Dana Morávková se řadí k nejpůvabnějším českým herečkám.
Dana Morávková se řadí k nejpůvabnějším českým herečkám.
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

Jednoznačně se řadí k nejpohlednějším a nejzkušenějším herečkám v Česku. Řeč je o Daně Morávkové (49), která se lidem zapsala do paměti v řadě několika velmi výrazných seriálových rolí. Pro ŽivotvČesku.cz se rozpovídala o tom, co jí herectví dává a co bere. Zároveň zdůraznila, že i když je v jednom kole, pro rodinu si čas najde vždycky.

Jako herečka se Morávková prosadila v seriálu Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy. Hrála hlavní postavu – potvoru Andreu – na obrazovce televize Prima víc než pět let. Pak ale přišla role v seriálové Ordinaci v růžové zahradě, kde působí dodnes.

"Pro mě herectví znamená můj život. Čím víc člověk točí, tak tím více na sobě pracuje. A teď nemyslím jen Ordinaci, ale všechny mé role. Je to pro mě obrovská praxe. Pořád se vlastně učím. A to nejen texty, latinská slova, u kterých si musím dohledat co znamenají, pokud jde o lékařské prostředí, připravit se na danou situaci, není možné přijít na natáčení a nebýt připravený. To všechno mě ale pořád obohacuje a já se vzdělávám," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka, která v seriálové Ordinaci v růžové zahradě ztvárňuje lékařku Zdenu Suchou.

Ordinaci v růžové zahradě podle Dany Morávkové připravují profesionálové, na které nedá dopustit. A díky tomu, že v seriálovém vlaku jede řadu let, umí si najít čas na rodinu.

"S Petrem (manželem) jsme čtyřiadvacet let a já bych si rodinu nikdy vzít časově nenechala. Zvládám točit, ale i rodinu. Ale i to jsem se musela naučit. Takže pro mě herectví žádná negativa nemá, navíc jsem vděčná, že jsem si to vybudovala bez pomoci, protože nepocházím z herecké rodiny," dodala nestárnoucí herečka Dana Morávková, která už aktuálně po koronavirové pauze natáčí další díly seriálové Ordinace.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.