Seriály mi jen daly, čas pro rodinu si pečlivě hlídám, říká o herectví Dana Morávková

Dana Morávková se řadí k nejpůvabnějším českým herečkám.
Dana Morávková se řadí k nejpůvabnějším českým herečkám.
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 14. 8. 2020

Jednoznačně se řadí k nejpohlednějším a nejzkušenějším herečkám v Česku. Řeč je o Daně Morávkové (49), která se lidem zapsala do paměti v řadě několika velmi výrazných seriálových rolí. Pro ŽivotvČesku.cz se rozpovídala o tom, co jí herectví dává a co bere. Zároveň zdůraznila, že i když je v jednom kole, pro rodinu si čas najde vždycky.

Jako herečka se Morávková prosadila v seriálu Rodinná pouta, později Velmi křehké vztahy. Hrála hlavní postavu – potvoru Andreu – na obrazovce televize Prima víc než pět let. Pak ale přišla role v seriálové Ordinaci v růžové zahradě, kde působí dodnes.

"Pro mě herectví znamená můj život. Čím víc člověk točí, tak tím více na sobě pracuje. A teď nemyslím jen Ordinaci, ale všechny mé role. Je to pro mě obrovská praxe. Pořád se vlastně učím. A to nejen texty, latinská slova, u kterých si musím dohledat co znamenají, pokud jde o lékařské prostředí, připravit se na danou situaci, není možné přijít na natáčení a nebýt připravený. To všechno mě ale pořád obohacuje a já se vzdělávám," řekla pro ŽivotvČesku.cz oblíbená herečka, která v seriálové Ordinaci v růžové zahradě ztvárňuje lékařku Zdenu Suchou.

Ordinaci v růžové zahradě podle Dany Morávkové připravují profesionálové, na které nedá dopustit. A díky tomu, že v seriálovém vlaku jede řadu let, umí si najít čas na rodinu.

"S Petrem (manželem) jsme čtyřiadvacet let a já bych si rodinu nikdy vzít časově nenechala. Zvládám točit, ale i rodinu. Ale i to jsem se musela naučit. Takže pro mě herectví žádná negativa nemá, navíc jsem vděčná, že jsem si to vybudovala bez pomoci, protože nepocházím z herecké rodiny," dodala nestárnoucí herečka Dana Morávková, která už aktuálně po koronavirové pauze natáčí další díly seriálové Ordinace.

Herečka Dana Morávková (50) si vyzkoušela zcela jinou profesi, než je herectví. Oděna do s...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu